Letní knižní veletrh v Ostravě

novinky

14.06.2012 / paulhunter
Letní knižní veletrh v Ostravě

Již zítra (15. června 2012) od 10:00 hodin bude pro veřejnost zahájen druhý ročník ostravského Letního knižního veletrhu. Letošním mottem je "Knihy - cesty k zábavě i poučení" a akce se bude konat od zítřejšího pátku do soboty na ostravském výstavišti Černá louka.

Na veletrhu bude mít zastoupení více než stovka vystavovatelů, mezi které patří řada velkých nakladatelů České republiky, ale i téměř třicet českých muzeí a galerií. Dále Národní divadlo moravskoslezské, umělecké a jiné školy, knihovny z Ostravy či okolí a několik menších specializovaných nakladatelů, s nimiž se na jiných veletrzích návštěvníci nesetkají. Své stánky zde budou mít i Česká televize Ostrava a Český rozhlas Ostrava.

Celý veletrh bude obohacen širokým doprovodným programem. Café Librex nabídne besedy se zajímavými současnými i zahraničními autory a Sál Česká televize Ostrava bude věnován cestám. Nabídne tak cestopisy Antonína Černého z Himalájí, Zuzany Samkové z afrického národního parku Serengeti a mnohé další. Návštěvníci budou mít rovněž příležitost shlédnout několik zajímavých literárních dokumentů. Doprovodný program je zaměřen i na děti, a to v podobě pohádkových setkání, soutěží a her.

Více informací se dozvíte na stránkách www.hejkal.cz.

Zdroj: cerna-louka.cz

Komentáře (5)

Augi
17.06.2012

Skvělá akce, škoda že má peněženka nebyla víc plná, koupil bych si víc knížek. A aspoň mám autogram od Tomio Okamury

Emily14819
16.06.2012

Byla jsem tam a musím říct, že je to skvělé! Tolik knih za skvělé ceny! Uuu, moje srdce plesalo radostí, když jsem si odnášela šest nových knih! :))

Minas
15.06.2012

Minulý rok, kdy se konal první ročník, to byla příjemná akce, která mi až nemístně provětrala peněženku. Už se těším až se podívám, jak to bude dneska vypadat :)
Lákavé je především to, že zde prodejci budou mít knihy, jež vyšly teprve nedávno nebo takové, které se dají málokde sehnat.

elwicek
14.06.2012

Ráda bych se mrkla na knižní veletrh. Bohužel jako Plzeňačka to mám dost z ruky :( Nevíte o něčem takovém v Západočeském kraji?

Dandulka
14.06.2012

Jaká škoda, že tam nebudu, pro mě jako rodilou Ostravačku je to moc smutné. Aspoň na dálku držím palečky, ať má veletrh hodně návštěvníků!