Křest překladu knihy Role člověka Kariho Hotakainena

novinky

28.03.2011 / paulhunter
Křest překladu knihy Role člověka Kariho Hotakainena

V kavárně divadla Na prádle proběhne první dubnový den křest překladu knihy finského autora Kariho Hotakeinena Role člověka (finsky Ihmisen osa). V režii Hany Kofránkové zazní ukázky v podání profesionálních herců. Na místě bude možné zakoupit knihu s velkou slevou oproti doporučené ceně.

Kari Hotakainen (1957) je finský spisovatel, v současnosti jeden z nejčtenějších severských autorů. Po studiích finské literatury na univerzitě v Helsinkách působil několik let jako novinář a redaktor, od roku 1996 se věnuje výlučně literatuře. Zpočátku se soustředil na poezii, první sbírku básní Nešťastné neúspěchy (Harmittavat takaiskut) vydal již v roce 1982, poté začal psát knížky pro děti a romány pro dospělé. Jeho široký autorský záběr zahrnuje také divadelní a rozhlasové hry, povídky, eseje a televizní seriál.

Mezi jeho nejúspěšnější díla patří debutová próza Buster Keaton - život a činy (Buster Keaton: elämä ja teot, 1991), semiautobiografický román Klasik (Klasikko, 1997) či romány Srdeční záchvaty (Sydänkohtauksia, 1999), Na domácí frontě (Juoksuhaudantie, 2002), za který obdržel cenu Finlandia a cenu Severské rady pro literaturu, nebo Chrám svatého Izáka (Iisakin kirkko, 2004).

Datum: 1. dubna 2011 od 19:30 hodin
Místo: Kavárna divadla Na Prádle (Besední 3, Praha 1).
Vstupné: volné

Více informací o knize Role člověka najdete přímo v Databázi knih.

Zdroj: skandinavskydum.cz
dybbuk.cz

Komentáře (0)