KNIHOMÁNIE … i knihy slaví svůj svátek: 21. 4. – 13. 5. 2012

novinky

PR článek, 19.04.2012
KNIHOMÁNIE … i knihy slaví svůj svátek: 21. 4. – 13. 5. 2012

KNIHOMÁNIE nabídne to nejzajímavější z jarních novinek
Kolekce dvaceti mimořádných novinek od patnácti nakladatelů
Atraktivní akční slevy a soutěž
Zdarma sbírka povídek Petra Šabacha
www.knihomanie.cz

Víte, že knihy mají 23. dubna svůj svátek? A že se rozhodly Světový den knihy pořádně oslavit?!

23. duben je pro literaturu symbolické datum, neboť tohoto dne roku 1616 zemřely významné osobnosti světové literatury William Shakespeare a Miguel de Cervantes y Savendra. Je tedy přirozené, že UNESCO vyhlásilo právě tento den Světovým dnem knihy a autorských práv. Má povzbudit radost a požitek z četby a současně obnovit a zvýšit respekt k těm, kteří přispěli k rozvoji humanity a kultury.

S datem 23. duben jsou spojena také dvě významná česká literární výročí: byla vydána lyrickoepická báseň Máj od Karla Hynka Máchy (1836) a narodil se přední český prozaik 20. století Egon Hostovský (1908).

Světový den knihy a autorských práv se slaví pravidelně od roku 1995 ve více než 100 zemích světa. Tradičními partnery akcí pořádaných při této příležitosti jsou spisovatelé, učitelé, školy, knihovny, média a další veřejné a soukromé instituce.

Obdobnou tradici zamýšlí vytvořit přední český nakladatel a knižní distributor Euromedia Group i v České republice. Při této příležitosti inicioval projekt KNIHOMÁNIE, v němž se patnáct tuzemských nakladatelství spojilo a vybralo to nejlepší ze svých knih připravených k vydání pro toto jaro. Vznikla tak kolekce dvaceti mimořádných novinek, které se ocitnou na pultech knihkupectví mezi 21. dubnem a 13. květnem 2012. Ke každé z nich knihkupec, zapojený do projektu, zdarma přidá sbírku povídek populárního autora Petra Šabacha Království za story. KNIHOMÁNIE přilákala kolem 300 knihkupců, kteří v době krize a konkurence e-shopů a e-booků přivítali kampaň podporující kamenná knihkupectví.

Díky KNIHOMÁNII čtenáři získají přehled o tom nejzajímavějším, co na jaře nabízí knižní trh. Vedle unikátní kolekce nových titulů jsou připraveny atraktivní akční slevy a soutěž. Ve hře je například luxusní vydání Bible s unikátními ilustracemi Salvadora Dalího v hodnotě 76 000 Kč. Akce 2+1 znamenají, že při nákupu tří knih dostane zákazník tu s nejnižší cenou zdarma. V akcích 1+1 zaplatí pouze za jedinou. Se všemi doporučovanými novinkami a akcemi KNIHOMÁNIE se seznámí ve speciální brožuře, kterou mu zdarma poskytne jeho knihkupec. Informace lze nalézt také na webových stránkách www.knihomanie.cz.Do KNIHOMÁNIE, vedené nakladatelstvím a distributorem Euromedia Group, se zapojily Academia, Domino, Egmont, Fragment, Host, Jota, Kristián, Mladá fronta, Moba, Noxi, Rebo, Slovart, Svojtka a Triton.

KNIHOMÁNIE by neměla ujít například příznivcům drsných severských thrillerů, reprezentovaných Zabijáky (Host) Adlera Olsena z Dánska, Obětí (Moba) Arnaldura Indriðasona z Islandu a mistrovskou švédskou krimi BOX 21 (Knižní klub) od dvojice Roslund & Hellström.
Ikar připravil vzpomínky politické vězeňkyně Jevfrosiniji Antonovny Kersnovské Jaká je cena člověka, nejbrutálnější vylíčení poměrů v sovětských pracovních táborech, jaké se u nás dosud objevilo. Podobný žánr představuje román Jáchymov (Jota) z pera Josefa Haslingera, líčící tragický osud legendárního československého brankáře Bohumila „Bóži“ Modrého v 50. letech 20. století.

Na pulty knihkupců budou uvedeny dosud nevydané povídky královny zločinu Agathy Christie Dokud světlo nepohasne (Knižní klub), thriller kanadské bestselleristky Joy Fieldingové Až ji uvidíš (Ikar) a novinka amerického klasika Chucka Palahniuka Prokletí (Odeon). Dávné tajemství, které může otřást dnešním světem, poodkrývá Ďáblův elixír (Domino), nový román světoběžníka Raymonda Khouryho, autora bestselleru Poslední templář.

KNIHOMÁNIE potěší fanoušky současného nejčtenějšího humoristického autora Ivana Krause, jehož nový titul Mezinárodní polibky vydává nakladatelství Academia, které v rámci projektu nabídne rovněž knihu fejetonů Ivana Klímy Jak se nestat vrahem.

Na své si přijdou i ženy, pro které je určen román Já a pan Darcy (Kristián) od Alexandry Potter vyznamenaný prestižní cenou The Best New Fiction, nová romance Danielle Steel Dědictví krve (Ikar) či příběh přátelství Dva životy (Noxi) slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové.

Žánrovou rozmanitost KNIHOMÁNIE ilustrují pokračování bestselleru fyzioložky Anny Strunecké a toxikologa Jiřího Patočky Doba jedová 2 (Triton) a redukční bible Jídlo jako životní styl II. (Mladá fronta) šéfredaktorky časopisu Dieta Petry Lamschové a specialisty na výživu Petra Havlíčka.

Pro mladší čtenáře mají aktéři KNIHOMÁNIE první obří svazek souborného vydání komiksových dobrodružství galských hrdinů Asterix I – IV (Egmont), pokračování dobrodružství Willa Burrowse Útok z podzemí (Fragment) a Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky (Slovart), vyprávěné Jiřím Žáčkem, s okouzlujícími ilustracemi Adolfa Borna.

Světový den knihy, zvolený dle data úmrtí Williama Shakespeara 23. dubna, ozdobí vydání jeho tří nejslavnějších tragédií Romea a Julie, Hamleta a Othella v překladu Jiřího Joska. Literární skvost vychází v Odeonu v luxusní vazbě s působivými ilustracemi Petra Uchnára.

Oslavte s námi Světový den knihy a propadněte KNIHOMÁNII!

Komentáře (4)

Etela
01.05.2012

koupena kniha: Jaká je cena člověka - doufám, že stihnu přečíst do konce prázdnin. Jinak mohli lépe vyšperkovat obal knihy.

Violetti
01.05.2012

Já jsem dostala z novinek Palahniuka a jsem docela nadšená :-) Jako akce je to moc fajn.

JelizaRose
25.04.2012

Tak první várka doma :o) Nemohla jsem odolat tak lákavý nabídce a neodnést si dvě knížky, z filmový řady, za cenu jedný. Takových akcí by mohlo být během roku víc.

Lea
19.04.2012

Podle mě je to skvělý nápad. Byla jsem nadšená, že se zapojilo i knihkupectví v našem městě. Z nabídky novinek se mi zalíbily tituly, asi si je budu muset rozpočítat :)