Když poslední zpověď odhalí příběh dávné lásky…

novinky

PR článek, 26.04.2021
Když poslední zpověď odhalí příběh dávné lásky…

Legenda žije! Po knihách Zázrak svaté Winifredy, Splátka růží a Poustevník z Eytonského lesa přichází nakladatelství Mystery Press s dalším románem z legendární série historických detektivek o moudrém bratru Cadfaelovi.

Ve Zpovědi bratra Haluina se vracíme do benediktinského kláštera svatého Petra a Pavla v anglickém městě Shrewsbury, a to do zimy léta páně 1142. V tu dobu zrovna probíhá oprava střechy jedné z budov opatství, při níž se smrtelně zraní jeden z mnichů, vynikající iluminátor bratr Haluin.

Protože cítí, že smrt je blízko, rozhodne se vyzpovídat převorovi kláštera a také bratru Cadfaelovi. Vypoví jim příběh dávné lásky: o dívce, kterou před vstupem do opatství miloval, a jak zemřela i se svým nenarozeným dítětem, což si bratr Haluin nikdy neodpustil. Jak se ale ukáže, ne vše je takové, jak se na první pohled může zdát…

Vydejte se znovu s bratrem Cadfaelem do Anglie poloviny dvanáctého století a vyřešte spolu s ním nový případ, který započal jednou nečekanou zpovědí. Dostane se vám nejen chytré detektivky, ale také napínavého a dojemného příběhu plného lásky, zrady, nenávisti, moudrosti a obyčejné prosté lidskosti.

Legendární historickou detektivku Zpověď bratra Haluina si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: https://mysterypress.cz/zpoved-bratra-haluina/.Zpověď bratra HaluinaZpověď bratra HaluinaE. Peters (pseudonym)

KDYŽ POSLEDNÍ ZPOVĚĎ ODHALÍ PŘÍBĚH DÁVNÉ LÁSKY… Pro mnichy benediktinského kláštera svatého Petra a Pavla v Shrewsbury začala zima roku 1142 pohromou. Těžká sněhová pokrývka poškodila střechu jedné z budov opatství a bratři ji musejí opr...více


Poustevník z Eytonského lesaPoustevník z Eytonského lesaE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JEDEN ZMIZÍ A DRUHÝ ZEMŘE, PŘICHÁZÍ ČAS BRATRA CADFAELA… Píše se rok 1142. Pokračující občanská válka, kterou rozpoutaly spory mezi králem Štěpánem a císařovnou Matyldou, sužuje Anglii, v benediktinském převorství svatého Petra a Pa...více


Splátka růžíSplátka růžíE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JE CESTA ZA PRAVDOU TRNITĚJŠÍ NEŽ RŮŽOVÉ KEŘE… Jaro roku 1142 ne a ne přijít, až si v shrewsburském klášteře začínají dělat starosti: pokud se brzy neoteplí, nestihnou do dvaadvacátého června vykvést růže. Právě v tento den každého ...víceZázrak svaté WinifredyZázrak svaté WinifredyE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JE CENA ZA HŘÍCH PŘÍLIŠ VYSOKÁ… Píše se rok 1137 a převor benediktinského kláštera v Shrewsbury se pro opatství rozhodne získat ostatky svaté Winifredy, které spočívají v Gwytherinu, odlehlé vesničce ve velšských horách. K výpra...více

Komentáře (2)

veronika4001
27.04.2021

Není to můj šálek kávy, ale nikdy neříkej nikdy.

Bája89
26.04.2021

Jednoho dne nastane ten čas a já se pročtu i k této knize. :) Anglie ve 12. století. Slast pro ducha a oko. Zpověď bratra Haluina vypadá úžasně.