Josef Klíma: Jak zabít dvakrát

novinky

PR článek, 07.10.2021
Josef Klíma: Jak zabít dvakrát

První dva případy vyšetřovatelky Kláry Radové
Josef Klíma: Jak zabít dvakrát


Atraktivní vyšetřovatelka Klára Radová řeší vraždy v oddělení násilné trestné činnosti, ale ani soukromý život nemá jednoduchý. Na podvody jejího bývalého manžela naletělo i pár kolegů z oddělení a nemají ji tak příliš v lásce. Pubertálními úlety ji trápí dospívající dcera a do toho dostává jako parťáka mladého kolegu Petra Hampla, který – jak se ukazuje – byl převelen na oddělení také kvůli průšvihu v předchozím místě. Kromě toho Klára musí ještě pomáhat kolegyni Marcele, kterou při jedné z předchozích akcí těžce zranil zločinec na útěku a jen ztěžka se vyrovnává se svým zdravotním postižením...

Ve dvou detektivních novelách, z nichž se skládá kniha Jak zabít dvakrát, se nevyšetřují jen dvě složité vraždy, ale souběžně i další případy, někdy i tragikomické, tak, jak se práce kriminalistů odehrává i ve skutečnosti. Originální zápletky přivádějí hlavní hrdinku často do velmi napínavých situací, tím spíš, že se sama pohybuje při jejich řešení občas na hraně zákona a netradiční postupy, které používá, ohrožují její profesní kariéru.
Populární žurnalista a spisovatel Josef Klíma přichází s novými kriminálními příběhy.


Ukázka z knihy:

„Tak kde jsme skončili?“
„U toho přepadávače z konečný,“ ozval se Dostál. Na to, jak rád vařil a o jídle zasvěceně vykládal, měl docela slušnou postavu. Na pětapadesátníka dokonce velmi slušnou.
„Jistě,“ pokýval hlavou Sloup. „Nejlepší by bylo použít nějakou volavku a nechat ji tam procházet pár večerů u tý autobusový zastávky. Vy s Máchou ji budete krejt.“
„Podle toho, co proved těm ženskejm, abych se při-pravila na nejhorší, co?“ ozvala se Klára Radová.
Na potenciální oběť násilníka, který už přepadl na konečné autobusu tři ženy středního věku, měla ideální věk, a na to, aby nepotřebovala žádné jištění, zase ideál-ní atletickou postavu. Přiléhavé kožené kalhoty a bunda, ledabyle přehozená přes opěradlo židle, naznačovaly, že i dnes je v práci na motorce. I krátký blond sestřih vypadal sportovně, spíš chlapecky. Tvary pod černým tričkem bez potisku ale byly ryze ženské, byť jasně vypovídaly o tom, že Klára pilně navštěvuje posilovnu. Jak umí vy-sportované tělo využít k sebeobraně, to už okusili dva násilníci, kteří to na ni v minulosti zkusili, právě když dělala volavku. Teď ale zaznamenala podivnou výměnu pohledů mezi Dostálem a Máchou, dalším členem týmu.
„Co je?“
Sloup skoro omluvně kývl k  Dostálovi a  Máchovi. „Oni už volavku mají.“
„Ze zásahovky, ne?“ ušklíbla se Klára ironicky. „Blondýnu. Pětadvacet, odhaduju.“
„Neber si tu padesátku tak dramaticky,“ popíchnul ji Mácha, překřtěný sekretářkami na dejvického Clooneyho. Věčné problémy s manželským alibi nasvědčovaly tomu, že ta přezdívka sedí.
„Já mám k padesátce rozhodně dál než ten tvůj klenot k českýmu podprůměru…“ zpražila ho Klára ironickým pohledem mezi nohy.
Další člen týmu, přezdívaný Lála, se uchechtl. Sice tiše, ale přece jen dost nápadně, aby ho Mácha zpražil smrtícím pohledem...JOSEF KLÍMA (*1951) je spoluzakladatel investigativní žurnalistiky v Čechách. Stál u zrodu časopisu Reflex, kde pracoval jako šéfreportér, spoluzakládal publicistický televizní pořad Na vlastní oči v televizi Nova, kde strávil 17 let. Jako moderátor a reportér působil v pořadech Soukromá dramata a Očima Josefa Klímy v televizi Prima, v současné době má svůj pořad Záhady Josefa Klímy v televizi Seznam.
Vydal čtyřicet knih, literaturu faktu i beletrii (např. Zločin, jak ho pamatuju, Advokát a jeho pán, Smrt podle druidů, Třicet let pod přísahou spolu s Robertem Šlachtou, Loď s otroky...). Podle jeho scénářů vznikly seriály Expozitura a Atentát v TV Nova (spolu s Jankem Kroupou), trilogie Vlna, Vetřelci a lovci, Reportérka v ČT a další televizní filmy. Obdržel Cenu Ferdinanda Peroutky a pětkrát vyhrál diváckou televizní soutěž TýTý. Je ženatý, má dvě děti a čtyři vnoučata.

Josef Klíma: Jak zabít dvakrát, vydalo nakladatelství Kalibr, 256 stran, doporučená cena 299 Kč - Koupit můžete zdeJak zabít dvakrátJak zabít dvakrátJosef Klíma

Populární žurnalista a spisovatel Josef Klíma přichází s novými kriminálními příběhy. V centru dění je oddělení vražd a atraktivní vyšetřovatelka Klára Radová. V knize Jak zabít dvakrát vycházejí první dva případy. V příbězích se nevyšetřu...více

Komentáře (1)

kopeceli
08.10.2021

Četla jsem už několik Klímových knih a tato také nevypadá špatně. Chystám se na ni o říjnovém svátku, budu mít volno.