Jak dopřát blízkým více času na čtení?

novinky

PR článek, 01.12.2017
Jak dopřát blízkým více času na čtení?

Kniha je nejoblíbenější vánoční dárek. Vaši blízcí ale možná těžko hledají volnou chvíli, kdy si ji užít. Co s tím? Darujte s knihou i čas na čtení!


Knižní dárky stále vedou

Zabalit pod stromeček knihu je v Česku i ve světě stále velmi populární. Na prvním místě se v průzkumech knížky obvykle střídají s ponožkami či parfémy. Není divu, v knize se mohou ukrývat nové znalosti, krásné příběhy i zajímavé osudy a tu pravou najdete skutečně pro každého. I při čtení se samozřejmě hodí nohy v teple, ale asi vás nemusíme dlouho přesvědčovat, že něco ke čtení je výrazně sofistikovanější volbou než třeba zmíněné ponožky. 


#vicecasunacteni


Proto každý rok, a nejen o Vánocích, radí knihomolové a knihomolky z knihkupectví Martinus.cz s výběrem knižních dárků pro všechny možné obdarované. Od dětí po dědečky, od milovnic fantasy pro obdivovatele klasiků. Před časem ale začali radit i s něčím jiným. Chtějí všem – i sami sobě – pomáhat hledat čas na čtení. Vše začalo Dnem nepřečtených knih, svátkem věnovaným dočítání kousků, které nám všem doma leží nedočtené či nepřečtené. Hashtag #vicecasunacteni si od té doby žije na sociálních sítích čilým životem, na Instagramu pod ním najdete přes 46 tisíc knihomolských fotek. A letos se myšlenka hledání více času na čtení opět objevila i ve vánočním videu, které knihkupectví připravilo.
Daruj knihu a něco navíc

Když si objednáte v předvánočním čase knihy právě z Martinusu, přijdou vám spolu s nimi poukazy, kterými můžete darovat čas na čtení. Jak to funguje? Stačí se podívat na video. Pokud chcete dosáhnout toho, aby si vaši blízcí po svátcích nerušeně četli knihu, kterou jste jim pečlivě vybrali, nakupte v internetovém knihkupectví a zamyslete se, jaká činnost, domácí práce nebo úkol vaše blízké nejvíce zdržuje od čtení. Pak už stačí jen vyplnit poukaz a darovat tak dvě hodiny na čtení – třeba tátovi, za kterého budete vysávat, sourozencům, kterým uklidíte pokoj, nebo prarodičům, za které v neděli upečete jejich vyhlášenou bábovku. Uvidíte, jak spokojeně se ponoří do knížky!


Tipy na knižní dárky

A k jaké knize letos čas darovat? S výběrem vám pomůže martinusácká vánoční stránka, na které najdete kolekce knižních dárků pro různé členy rodiny nebo třeba pro ty, kdo potřebují trochu optimismu. Navíc můžete vyplnit speciální formulář a dostat tak tip na míru. Ani takové zadání jako “sežeňte mi knihu pro sestru, která se ráda potápí a miluje napětí” tak není problém. Přesvědčte se na www.martinus.cz.


Přejít na komentáře