Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy

novinky

11.04.2011 / Dan
Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy

Elektronické knihy. Určitě jste už někdy tento terminus technicus slyšeli. Ptáte se, kdy se trh s elektronickými knihami probudí i v Česku? Už nemusíte. Stalo se tak 1. dubna 2011.

Jeden z nejsilnějších hráčů českého knižního trhu a taktéž jeden z největších tuzemských nakladatelů, Euromedia Group k.s., přišel s projektem ebux.cz, ve kterém spojil prostřednictvím čtečky elektronických knih Ebux Wooky požadavky nakladatelů na zabezpečení prodávaných eknih s přáním zákazníků, kteří chtějí nakupovat elektronické knihy jednoduše, rychle a chtějí zároveň co nejširší sortiment titulů, včetně knižních novinek.

Knihkupectví ebux.cz v současné době nabízí téměř 900 knih v elektronické podobě za výborné ceny, další knihy přibývají každým dnem tak, jak se do projektu zapojují další a další nakladatelé. Nakoupit na ebux.cz je přitom otázkou chvíle – zaregistrujete se, vyhledáte knihu, která vás zajímá, zaplatíte platební kartou nebo prostřednictvím SMS a můžete si vychutnat okamžitý zážitek z četby elektronické knihy. Ještě maličkost – nesmíte si zapomenout stáhnout čtečku elektronických knih Ebux Wooky…

Ta byla vyvinuta speciálně pro knihkupectví ebux.cz a představuje to nejkomfortnější, co může český čtenář eknih využít - Ebux Wooky si můžete stáhnout až do šesti různých zařízení, rozečtenou knihu a vlastně všechny zakoupené knihy máte k dispozici ve všech a v kterýkoli okamžik. Samozřejmostí je intuitivní a jednoduché ovládání a variabilita nastavení – sami si upravíte dle svých zvyklostí velikost písma, barvu pozadí a mnoho dalšího.

Aktuálně je Ebux Wooky k dispozici v softwarové podobě pro nejpoužívanější technická zařízení (stolní počítač, chytré telefony, včetně Iphone), brzy bude následovat i čtečka hardwarová, která bude v prodeji za velice příjemnou cenu.

Ebux.cz je jasnou volbou pro každého, kdo odmítá řešit složitá technická nastavení, formáty elektronických knih a další problémy, které vyplývají z dosud roztříštěného trhu eknih v tuzemsku. Pokud chcete jednoduše nakupovat stovky těch nejžádanějších knih v elektronické podobě a chcete tyto knihy jednoduše také číst, je ebux.cz a jeho čtečka Ebux Wooky tím, co vás uspokojí a nezklame. Komfortnější a jednodušší způsob jak číst eknihy v tuzemsku v současné době neexistuje.

Na závěr ještě odpověď na patrně nejčastější otázku, týkající se čtečky Ebux Wooky. Otázka zní: Mohu si ve čtečce Ebux Wooky číst knihy, které mám jsem zakoupil v jiném obchodě než na ebux.cz? Ano, můžete. Je ale nutné dodržet dvě podmínky – kniha musí být ve formátu epub a nesmí být chráněna DRM. Takové knihy si můžete do Ebux Wooky pohodlně přidat.

Chcete se přesvědčit sami? Chcete si vyzkoušet, jak vypadají v elektronické podobě knihy Barbory Nesvadbové, Michala Viewegha a dalších českých i zahraničních autorů? Prosím, klikněte na následující odkaz: ebux.cz - vaše elektronické knihy

Komentáře (11)

Petrvs
15.04.2011

S prominutím snůška marketingových blábolů.

Naprosto souhlasím s komentářem trpaslyka.

Sehnal jsem z USA Kindle 3 za 2700 peněz. Takže aby mně ta jejich HW čtečka zaujala, musela by stát polovinu a mít lepší parametry, což je naprostá utopie.

Jestli někomu fandím, tak je to Kosmas, který by snad jako první mohl české knihy distribovat přes amazon. S vlastním íbux formátem jděte, s odpuštěním, k šípku i se SW/HW čtečkou...

trpaslyk
14.04.2011

Neznám bohužel autora, ale po přečtení tohoto článku mám pocit, že je velmi dobrým propagačním pracovníkem firmy Euromedia, vždyť to jsou samé reklamní slogany, křiklavá hesla, ale jen málo objektivity. Trh s e-knihami v Česku fungoval již před eBuxem, ale to snad každý, koho e-knihy zajímají, samozřejmě ví. Euromedia tedy není tím, kdo tento trh uvedl v život, ale pouze dalším (a ano, v současné době jistě největším) hráčem na tomto trhu.
Strategie, kdy nový subjekt na trhu přijde s vlastním formátem, vlastní čtečkou (softwarovou i harwarovou), je pochopitelná z pohledu majoritního subjektu, který chce získat pro sebe všechny, nebo aspoň velkou většinu zákazníků a udržet si je. Horší už to je ale z pohledu čtenářů, kteří jsou tak nuceně tlačeni do předem vymezených mantinelů (ať už jsou ty mantinely nastaveny jakkoliv na oko volně). A samozřejmě nejhorší je to z pozice celého trhu - český knižní trh je trhem relativně velmi malým a z toho nutně vyplývá, že pro něj platí jiné zákonitosti, než pro trh velký, např. angloamerický. Zatímco na velkém trhu si mohou jednotlivé projekty kopat na svém písečku a snažit se eliminovat konkurenci, na našem českém a zatím se teprve rozvíjejícím trhu s e-knihami by bylo mnohem moudřejší se (alespoň na začátku) spojit a začít teprve budovat nějaké povědomí, učit čtenáře zvyknout si na e-knihy, poznávat jejich výhody, nevýhody, možnosti..., vytvořit nějakou větší základnu potenciálních čtenářů e-knih a až by šlo o zavedenou komoditu, tak se např. i handrkovat s konkurencí. Ale razit takto individuální cestu? Nemyslím, že je to vhodné.
A ještě jedna poznámka k větě: „Komfortnější a jednodušší způsob jak číst eknihy v tuzemsku v současné době neexistuje.“ Za tím si opravdu autor stojí? Říká Vám něco klamavá reklama? Nechci odsuzovat, možná je jenom autor méně informovaný o stavu českého trhu s e-knihami, ale spíše se mi zdá, že se jen uchýlil k reklamním metodám, za které by se nemusely stydět ani bulvární média.

Adriana.82
13.04.2011

no já nevim,ale tohle mě nebere .... není nad to si s "knížkou" zalést do vany či do postele :) takže já sem zastáncem klasiky :)

Woro
12.04.2011

Jediný důvod k tomu, aby si vymysleli svůj vlastní formát a používali k jeho přečtení vlastní aplikaci? Předpokládám, že jen tak nevypustí nějaké konvertory do známých a zaběhlých formátů.
Teď by se ještě mohly připojit desítky dalších nakladatelství, každé by si vymyslelo svůj formát, vytvořilo své aplikace...

Děkuji, že už nemusím čekat na probuzení trhu s elektronickými knihami v Česku! Tomu říkám krok kupředu! Hurá!

Rockwood
12.04.2011

Tohle je špatná propagace psaného písma :D

paulhunter
12.04.2011

Je pravda, že nejsou úplně vstřícní všem majitelům el. čteček, v čemž bych viděl největší problém.

Lusa
12.04.2011

Jako zní to zajímavě, ale já jsem asi pořád zastáncem knih z papíru.

shenandoah
11.04.2011

Vyzkoušeno a potvrzuji, že funguje velmi jednoduše a rychle.

1