Dívka v pavoučí síti vychází zároveň ve 25 zemích světa

novinky

25.08.2015 / Dan
Dívka v pavoučí síti vychází zároveň ve 25 zemích světa

Pokračování světového fenoménu Milénium Stiega Larssona vychází 27. srpna zároveň ve 25 zemích v nákladu 2,7 milionu výtisků. Práva na knihu Dívka v pavoučí síti, kterou napsal švédský novinář a spisovatel David Lagercrantz, jsou prodána třiačtyřiceti nakladatelstvím. V České republice se kniha začne prodávat o půlnoci ze středy na čtvrtek v pražském kině Lucerna a brněnské kavárně SKØG. David Lagercrantz v rámci mezinárodního turné přijede 23. září do Prahy.

Trilogie Milénium Stiega Larssona se dodnes prodalo přes 80 milionů výtisků. Vyšla v 50 zemích světa a autorská práva na knihy mají Larssonův otec a bratr.

Dívka v pavoučí síti vychází k desátému výročí švédského vydání knihy Muži, kteří nenávidí ženy. Jedná se o samostatné pokračování trilogie Milénium. Nevychází z rukopisu zanechaného Stiegem Larssonem.Dívka v pavoučí sítiDívka v pavoučí sítiDavid Lagercrantz

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Bal...více

Komentáře (4)

gladya
07.09.2015

Hodnotím stejně jako ostatní díly Milénia. Není podstatné, jestli Lagercrantz píše stejně jako Larsson, důležité je, že je to sakra dobrá knížka. A podle mě zůstává zachován "duch" předchozích dílů i charaktery hlavních postav. Povedené je pokračování příběhu Lisbeth a hlavně její rodiny. Za co tedy hvězda dolů? K absolutní dokonalosti přece jen něco chybí. Lisbeth a vlastně i Mikael a někteří reprezentanti "temné strany" mají opět skoro nadpřirozené schopnosti . To asi patří k žánru. Jak se píše i v jiných komentářích, dost věcí bylo předvídatelných.

ji7967
03.09.2015

Vzhledem ke změně autora k tomu nemám moc důvěru... Trilogii jsem četla a byla skvělá... tak nevím..

Oxi
01.09.2015

já taky, ale mám to koupené jako audio knihu, teď jsem na kapitole 8 a dost mě to baví :)

pajonek
28.08.2015

...tak jsem se do toho zakousl