Databáze knih slaví 13. výročí, a chce ještě více pomáhat

novinky

08.12.2021 / Dan
Databáze knih slaví 13. výročí, a chce ještě více pomáhat

Třináct let. Tolik dnes slaví Databáze knih. A jaký ten letošní rok byl? Jedním slovem pestrý.

Pár čísel...
Blížíme se počtu půl milionu ručně přidaných knih, 350 tisíc registrovaných uživatelů, a skoro 6,5 milionu uživatelských hodnocení... (více statistik zde)

Rozhovory
Začali jsme s pomocí Vašich otázek dělat rozhovory. Zveřejnili jsme 7 rozhovorů se zajímavými autory (například s A. Mornštajnovou, K. Lednickou, nebo M. Vieweghem.)
Rozhovor s Julií Caplin (autorkou Kavárny v Kodani) se zde objeví brzy. Na další právě sbíráme otázky - ptejte se Ladislava Zibury, mladého cestovatele a novináře.Čtenářský diář
Vydali jsme svůj historicky první Čtenářský diář Databáze knih a Čtenářské výzvy, ve kterém najdete kromě témat Čtenářské výzvy 2022 mnoho dalšího :-) Děkujeme za podporu, a děkujeme, že je o něj od Vás takový zájem!Databáze bez reklam
Nabídli jsme registrovaným uživatelům možnost si za 79 Kč / rok vypnout všechny reklamní bannery. Ano, narozdíl od ostatních serverů, kde se podobná částka platí měsíčně, my hovoříme opravdu o jedné platbě na celý rok. Více zde.

A co nás čeká (mimo jiné) příští rok?
Vstoupíme opět do neprobádaných vod. A snad to bude velkolepé!
Pokud jste četli, co stojí za příběhem Databáze knih, víte, že už delší čas jsem chtěl spojit sílu Databáze s pomocí druhým. A to jiným způsobem, než pomáháme nyní...Dlouho trvalo, než přišel ten správný nápad, ale povedlo se, a už několik měsíců na něm usilovně pracuji. Zatím mohu jen naznačit, že i Vy se budete moci aktivně zapojit - že bude soutěž, že v tom budou známá jména, a pomůžeme začínajícím autorům. A to nejdůležitější, každý z uživatelů bude moci přispět ke změně k lepšímu. A věřím, že dlouhodobě. O tom ale až za pár týdnů či měsíců... ;-)

Děkuji moc za přízeň a za pomoc. Děkuji moderátorům, i Vám uživatelům; že sem chodíte, a že právě díky Vám je Databáze knih tam kde je. A navíc může pomáhat!

Daniel Fiala
zakladatel a provozovatelČtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022Čtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022kolektiv autorů

Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022. Představujeme vám splněné přání všech nadšenců do skvělého čtení. Historicky poprvé vychází oficiální Čtenářský diář Databáze knih. Tento týdenní diář v sobě ukrývá nejen dostatek pros...více

Komentáře (26)

georginaa
16.12.2021

Vše nejlepší k tak krásnému výročí jako je číslo 13. Někdo je na toto číslo pověrčivý, ale já si myslím, že je to naopak šťastná 13. Databáze se stále zlepšuje a je prostě úžasná. Chodím stále na ni každý den vyhlížet nové tituly, dávat si knihy do knihovničky a tak mám přehled, jaké knihy mám, které si chci koupit, nebo které stojí za přečtení. Nehledě komunikace mezi čtenáři je skvělá. Takže pouze můžu chválit a přeji plno dalších úspěchů a krásných čtenářských zážitků. Samozřejmě též velká gratulace Danovi, bez něj by toto veledílo nevzniklo, patří mu velký dík.

Jolana.b
16.12.2021

Vše nejlepší k narozeninám a děkuji, že s Vámi již pár let můžu být. Pokud hledám nějakou knihu, vždy jdu nejdřív pro "radu" sem. Ještě nikdy jsem se nezklamala. Děkuji ta to, co děláte a držím palce do dalších let.

krákorka
16.12.2021

Blahopřeji k hezkým narozeninám a děkuji za DK , že ji máme a přeji do další let ještě více čtenářů.

isner
16.12.2021

Blahopřeji a děkuji za stránky, je hezké vědět, že v dnešní divné době je v této zemi tolik čtenářů. Přeji všem pevné zdraví a radost z hezkých knížek.

Damato
16.12.2021

Velká gratulace, díky za ten skvělý nápad založit tuhle úžasnou DK a do dalších let přeji nejen Danovi, ale celé DK spoustu skvělých nápadů

tatjana1737
16.12.2021

Gratuluji k pěkným narozeninám! Ač by to pro mladého člověka byl počátek puberty, DK je již velice zralou dámou a roste víc a víc do krásy :).

Ira13
14.12.2021

13 je krásné číslo ( já sama se narodila v pátek 13 :-D ) takže vše nej a díky Databáze, že tě máme

0166
13.12.2021

Gratulujem, pekné číslo :-)

1