Dan Simmons: Flashback

novinky

22.05.2011 / paulhunter
Dan Simmons: Flashback

Nakladatelství Plejáda připravuje na červen české vydání nejnovějšího románu Dana Simmonse s názvem Flashback.

Spojené státy roku 2036 už ani zdaleka nejsou takovou velmocí jako dřív. Zmítá jimi ekonomická i politická nestabilita, násilí a terorismus. Všudypřítomný rozklad ještě navíc urychluje fakt, že většina obyvatel je závislá na vysoce návykové droze zvané Flashback. Ta svým uživatelům umožňuje znovu si prožít nejradostnější a nejlepší zážitky.

I bývalý policista Nick Bottom tráví ve flashbackovém opojení takřka veškerý svůj čas. Chce si takto připomenout chvíle strávené s milovanou manželkou, která zahynula při autonehodě. Jednoho dne dostane Nick i přes svůj zbídačený stav nabídku spolupráce, a to přímo od mocného japonského magnáta Nakamury, jehož syn byl před šesti lety brutálně zavražděn. Ani během tak dlouhé doby se nepodařilo zjistit, kdo za tímto ohavným zločinem stojí. A právě Nick se o to nyní má pokusit znovu - vždyť právě on tenkrát vedl vyšetřování a má mnoho cenných vzpomínek, které by mohly vést k odhalení pravdy, zvlášť když se k nim vrátí pod vlivem Flashbacku.

Během nebezpečného pátrání postupně vyvstávají na povrch velmi znepokojivé skutečnosti. Navíc se Nick dozví, že do celé záležitosti byla nějak zapletena i jeho vlastní žena...


Kniha vychází 20. června.
Parametry: pevná s přebalem (150 x 210), překlad Zdeňka Vaníčková, 480 stran, doporučená cena 349 Kč.

Zdroj: daemon.cz

Komentáře (2)

p.mihoc
24.05.2011

tak to vypadá hodně slibně. Námět zní nadějně oproti Black hills, který jsem ještě nečet takže nebudu soudit. I cena je dobrá.

paulhunter
22.05.2011

Ta obálka se opravdu moc nepovedla, ale co se dá dělat.
Jinak jsem doplnil informaci ohledně překladu. Stejný překlad jako u Black Hills (tzn. ne úplná spokojenost, snad už budou mít alespoň lepší korektury.. i když pochybuju)