Čítanie, aké ste ešte nezažili! (+ VIDEO)

novinky

PR článek, 29.01.2013
Čítanie, aké ste ešte nezažili! (+ VIDEO)

Ak milujete knihy, asi budete súhlasiť, že nie je nič krajšie, ako keď príbeh zažijete akoby všetkými zmyslami. Vtiahne vás, prežívate s postavami radosti i problémy, smejete sa, držíte palce... Práve vyšiel román, ktorý vám prinesie neopakovateľný zážitok. Revolučné čítanie knihy, aké ste ešte nezažili!

Špičkový konšpiračný triler Apokalypsa môžete zažiť doslova na vlastnej koži – musíte zotierať sneh z displeja, ktorý vám vzápätí pofŕka krv. V scénke s trezorom sa na ďalšie stránky dostanete len cez reálny trezor, do ktorého musíte naťukať správny kód. To je len časť efektov, ktoré ponúka 1.digiromán na Slovensku. Prvé dve epizódy si môžete vyskúšať už teraz zadarmo!

Apokalypsa je digiromán, aký na Slovensku ešte nebol. Krátke videá a špeciálne efekty, vďaka ktorým zažijete konšpiračný príbeh, ako nikdy doteraz. V tmavej miestnosti sa na displeji objaví sviečka, ktorú zapálite prstom a čítate pri nej ďalšie riadky...prekvapia vás mohutné výbuchy, keď Vatikán ľahne popolom...na pozadí stránky sa vám v istej chvíli začnú objavovať záhadné symboly.

Pozrite si VIDEO TRAILER APOKALYPSA

To všetko robí knihu Apokalypsa ešte napínavejšou. Príbeh prirovnávajú ku kombinácii Dana Browna a Umberta Eca. V Ríme panuje nezvyčajný rozruch. Pápež Ján Pavol III. odstúpil a bez stopy zmizol. Nikto nevie, či je vôbec nažive. V tom istom čase niekto zvlášť surovým spôsobom zavraždí jeho najbližších dôverníkov.
Zatiaľ čo sa začínajú prípravy na konkláve, ktoré zvolí novú hlavu cirkvi, vatikánsky reportér Peter Adam sa pustí do pátrania po nezvestnom pápežovi. Stopy vedú k záhadnému rádu a stredovekému proroctvu. Stojí svet tesne pred apokalypsou? Naplní sa starý sen ľudstva alebo sa blíži koniec sveta?

     

Prvý digiromán v slovenčine Apokalypsa si možno stiahnuť do smartfónov, tabletov, do iPadu či iPhonu. Prvé dve epizódy tohto interaktívneho bestselleru sú zadarmo a dajú sa stiahnuť na stránke www.digiroman.sk, kde sú všetky ďalšie informácie o tomto jedinečnom projekte. Napínavý príbeh plný efektov, videí a animácií tak prežijete všetkými zmyslami.


Komentáře (15)

casspy
17.02.2013

kniha je kniha, vůně, hmat, ale co si budeme povídat levnější a praktičtější varianta je čtečka.. já knihy čtu přes mobil, nemusím mít nejnovější hračičky a všude tahat noťas, tablet, čtečku, mp3 a spol. je fajn to mít všechno pohromadě, byť v menším provedení jako je mobil.. každopádně tohle zní zajímavě, určo zkusím.. :o)

Azizi
01.02.2013

Vyzerá to veľmi zaujímavo, bohužiaľ tiež si to nemám na čom vyskúšať. Pripomína mi to ale 3D filmy, ktoré považujem skôr za akúsi atrakciu (prvý krát som niečo podobné zažila ako malá v Disneylande a tam sa to dokonale hodí) a k naozaj dobrému filmu tie efekty nepotrebujem. To isté si myslím o knihách, o to viac, že ako tu už bolo spomenuté, v knižnom príbehu je asi to najkrajšie, že si ho môžem predstavovať po svojom. Vyzerá to naozaj zaujímavo, ale tak ako som zostala pi klasických filmoch, tak asi zostanem aj pri klasických knihách, resp. teraz už asi aj "klasických'' čítačkách. O to viac, že mne sa na tých podsvietených displejoch veľmi zle číta.

cathyblack
31.01.2013

Knihu jsem si přes App store porídila (tedy pouze první dvě kapitoly) a musím říct, že bych si ji mnohem radši přečetla v jiné podobě. Totiž v té klasické, papírem, či zážitky vonící. Už mi to totiž nepříjde jako kniha, ale skoro jako hra. A na svůj Ipod hry opravdu stahuji nerada. Ačkoliv se mi to zdálo zprvu jako nápad brilantní, (Hudbu například poslouchám při každém čtení), nejsem z toho nadšená, tak jak hlásá titulek a celou aplikaci Apokalypsy mažu.

epete
31.01.2013

Don: Přehled interaktivních publikací je třeba zde (převážně knihy pro děti a naučná literatura): http://www.bestinteractiveebooks.com/

Don
31.01.2013

Bohužel nemám na čem si knihu vyzkoušet, ale vypadá to zajímavě a ukazuje to potenciál, který elektornické čtení má. Nejsem si zcela jist tou přímou interaktivitou, osobně mi moc nesedí abych v příběhu, v kterém nefiguruju otevíral nějaké sejfy a zapaloval svíčky, to je spíš na postavách, ale zaujaly mě možnosti pasivního obohacení zážitku. Možná ne tak agresivně jako je naznačeno v článku (sníh a krev na obrazovce), ale co třeba zvuková kulisa odpovídající scéně, změna osvětlení apod. Pokud by se to udělalo vkusně a nenásilně aby si člověk ani neuvědomil, že se něco takového děje a jen se více ponořil do děje, mohlo by to být zajímavé. Uvidíme jestli se digiknihy (budeme potřebovat nový termín?) ujmou nebo to bude jen neúspěšný pokus.
(Pozn. : neví někdo jestli takové věci vycházejí v zahraničí? Kdyštak mi napište zprávu, odkaz, rád bych se dozvěděl víc.)

K těm několika příspěvkům pode mnou: mám z vás pocit jako by tyto či běžné e-knihy měly klasické nahradit, což přece není pravda, zkuste se na ně dívat spíše jako na vedlejší vývojovou větev, která nabízí trochu (více než trochu) jiný zážitek a možnosti.

paloma
30.01.2013

Nemám nic proti novým technologiím a ráda je využívám. Ale kniha je kniha. Neni nad ten krásný pocit držet novou knihu v ruce, prohlížet si jí, vnímat jí všemi smysly a s radostným očekáváním se pustit do čtení. E-čtečka je dobrá na cesty, kdykoliv je k dispozici i v nečekaných situacích kdekoliv a kdykoliv můžu číst.

Shardlake
30.01.2013

Jednu dobu jsem uvažovala o pořízení e-čtečky, ale nakonec jsem od toho upustila z důvodu, že by mě chyběla vůně knihy, možnosti listovat v knize, držet ji v ruce a nasávat její obsah se vším všudy. Jsem pro klasické knihy vytištěné na papíře a ve vazbě, případně v brožovaném vydání. A taky kdyby se všichni vrhli na e-čtečky, mohly by se zavřít klasická knihkupectví, antikvariáty a knihovny, a to by byl myslím špatný konec.

CynicalParrot
30.01.2013

Pokládám se za člověka, který je pro každou technickou novinku (na čtečku nedám dopustit), ale tohle mi přijde jako naprostá zbytečnost. Kniha má být médium, které využívá síly lidské představivosti, jenž dokáže konkrétní atmosféru vyvolat bez potřeby obrázků, zvuků a kdoví čeho ještě. Pro dětské knížky to není špatné, ale za sebe mohu říct, že veškeré efekty, které tahle aplikace nabízí, mi působí spíše jako rušivý element. Nechci se někoho dotknout, ale spíše mi to připadá jako berlička pro autory, co to neumějí se slovy.

1