Běh o život Stephena Kinga

novinky

20.05.2011 / paulhunter
Běh o život Stephena Kinga

Nakladatelství Beta-Dobrovský vydalo román Běh o život (Running Man, 1982), který naposledy vyšel v roce 1993 s originálním názvem v nakladatelství Laser.

Jedná se o science fiction román, který byl v roce 1982 publikován pod pseudonymem Richard Bachman a podle informací v knize O psaní: Memoáry o řemesle jej spisovatel sepsal během jediného týdne.

Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejdrsnějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.

Filmovým divákům bude jistě známa i adaptace Running Man (1987) s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Že se ale jedná o špatné zpracování, potvrdil i samotný Stephen King.

Zdroj: knihycz.cz, wikipedia.org

Komentáře (1)

Rockwood
21.05.2011

No ohledně filmového zpracování.... já bych neřekl, že se jedná o špatnou adaptaci, páč já bych to k adaptaci nepřirovnal vůbec :D Protože filmový running man a knižní running man to jsou dvě naprosto odlišné věci... a snad netřeba dodávat, že knižní předloha je mnohem lepší než film.