28x ho odmítli, teď patří mezi nejbohatší spisovatele světa

novinky

PR článek, 05.03.2022
28x ho odmítli, teď patří mezi nejbohatší spisovatele světa

John Grisham vydal svou jubilejní 45. knihu. Vražda na ostrově Camino však výjimečně není právnický thriller, nýbrž stará dobrá detektivka – téměř ve stylu Agathy Christie!

Dnes patří John Grisham s 350 miliony prodaných knih mezi nejbohatší spisovatele na světě. Jeho majetek se odhaduje na 400 milionů dolarů a každý rok se o několik desítek milionů zvětší díky novým licencím a honorářům.

Grishamovy knihy vycházejí ve 42 jazycích na celém světě, ale když na konci 80. let nabízel rukopis svého prvního románu ...a je čas zabíjet, odmítlo ho 28 nakladatelství. Pak ale přišel téměř pohádkový úspěch a od té doby má každý rok John Grisham minimálně jednu knihu na žebříčku bestsellerů.

Po třiceti letech psaní thrillerů ze soudní síně ale John Grisham potřeboval pauzu, a tak napsal Vraždu na ostrově Camino. Detektivka, ze které cítíte horký písek, chlazené drinky, dokud nepřijde mrazivá vražda!

„Byla to vlastně dovolená,” prozradil sympatický autor, když se ho v jednom rozhovoru ptali, proč ta změna. „Užíval jsem si to prostředí, užíval jsem si ty postavy.”

Bodejť by ne! Obětí ve Vraždě na ostrově Camino je úspěšný spisovatel thrillerů. Když se majitel místního knihkupectví snaží zločin vyřešit, zjistí, že odpovědi se skrývají v nedokončeném rukopise…

Vraždu na ostrově Camino objednávejte zde!...a je čas zabíjet...a je čas zabíjetJohn Grisham

V Clantonu, malém městečku na jihu Spojených států, dojde ke znásilnění Tonyi Haileyové, desetileté černošské dívenky. Její otec Carl Lee se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a oba pachatele, bělochy, potrestat. Soudní proces, k...více


Vražda na Ostrově CaminoVražda na Ostrově CaminoJohn Grisham

Na Ostrove Camino sa môže stať všeličo. Aj vražda uprostred hurikánu. Na prvý pohľad dokonalý zločin. Majiteľ kníhkupectva Bruce Cable sa pripravuje na návrat úspešnej spisovateľky Mercer Mannovej, keď hurikán Leo nečakane zmení smer a r...více

Komentáře (5)

Bája89
09.03.2022

Nový Grisham. Hmmm. To je vždycky sázka na jistotu. :)

Babouš
06.03.2022

Píše skvěle. Na novinku se moc těším! Dobrá oddechovka mi přijde vhod :)

morte
05.03.2022

Úspěch měřený penězi a počtem napsaných nebo prodaných knih. Pokud spisovatel napsal 45 knih, už je to sériový výrobce. Ale budiž. Mně jsou sympatičtější spisovatelé jako Cormac McCarthy. Napsal sotva tucet knih, ale co dílo, to unikát. Neseká to podle jedné formy.

Marthas
05.03.2022

Nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to pastyš na Agathu Christie od A. Horowitze:
Mnoho strak věští vraždu..D

DraculasLady
05.03.2022

Hm... Od Johna Grishama jsem ještě neměla možnost si nic přečíst. Asi dělám chybu :)