VeselaV1221 VeselaV1221 komentáře u knih

Nultý rozměr života Nultý rozměr života Zuzana Svěží

Druhá kniha mě osobně vtahla do děje rychleji, než první díl, možná i pro to, ze už jsem pochopila styl, kterým autorka píše. Během dvou dnů se vystřídaly emoce - smích, mráz po zádech, smutek, přemýšlení nad směrem, kterým jdu, dětmi, jaký k nim mám aktuálně vztah. V knize opět autorka popisuje víc časových linek zaraz, včetně té “pravěké”. Na konci druhého dílu čtenář pochopí, ze tyto odlišné časové linky k sobě mají vztah. Smyčka se uzavře.
Moc doporučuji. Nenásilnou formou autorka donutí čtenáře se zamyslet o svém vlastním nultém rozměru, zda směřuje správnou cestou. Zároveň je kniha vtipná a myslím, ze se v ni najde spousta z nás.

29.01.2023 5 z 5

Na hraně koule Na hraně koule Zuzana Svěží

Druhou půlku knihy jsem vzala jedním dechem. Nechtěla bych být nijak zaujatá. Ale… Perfektní! To mě hodně ohromilo. Žádná klasická předvídatelná kniha. Ze začátku hodně náročná, do té půlky jsem to kousala těžce, dva děje, u toho aktuálnějšího návraty do minulosti a zase do reality, hodně složité pro pracující matku, která nemá čas to stáhnout na jeden dech. Ale jak jsem začala chápat ten styl knihy, tak jsem pochopila i začátek. Můžu říct, že je málo knih s takovýmto stylem. A ty, které měly podobnou linku, nebyly rozhodně tak dobré. Gratuluju. Toto, pokud bude mít dobrou reklamu, bude hodně prodávaná kniha. Po dočtení musí každý chtít další.

Na první vydanou knihu, Zuzi, si myslím, že se můžeš zařadit rovnou k Tučkové s jejími Žítkovskými bohyněmi. A to pro mě byla nejlepší kniha současnosti. A pokud tvoje druhá kniha bude taky taková, tak nemáš soupeře.

31.10.2022 5 z 5