tony6464 tony6464 komentáře u knih

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Zajímavý a pro mě nový princip, úplně jiný než klasické textové gamebooky. Je to i celkem zábavné, i když hádanek a textu je tam spíše málo, což je trochu na škodu. Celé to stojí a padá na hledání v obrázcích a všímavosti. Některá místa jsou vtipná (sexy pekařka) a některé hádanky jsou dost těžké. Pravidla jsou dost zkratkovitá a spíš se musí vydedukovat v průběhu hraní, což však není nic náročného.

09.07.2023 3 z 5

Krvavá moře Krvavá moře Steve Jackson

První gamebook, který jsem kdy poznal a hrál. Má pro mě tedy takovou zvláštní nostalgickou hodnotu, neboť v ten moment se mi dosova změnil život a žádné jiné knihy než gamebooky jsem již nechtěl číst (pár výjimek se přecejen našlo). Co k němu říct? Je to těžké jako prase!!! Po cca 15 úmrtích jsem se konečně dostal až na konec, jen abych zjistil, jak žalostně málo zlata jsem ukořistil. Ano v tomto gamebooku není hráč žádným hrdinou v tom pravém slova smyslu, nýbrž pořádným padouchem, což je celkem zábavná změna. :-) Příběh je celkem fajn a i ve své jednoduchosti se nedá říct, že by šlo o lineární gamebook. K výhře je třeba hodně pokusů a omylů, hodně štěstí a také hodně vysoké hodnoty. Je třeba si hodně informací zapsat stranou, kde co ukořistit a co je k tomu potřeba. Tepove po zmapování prakticky celé oblasti se dá najít jedna z vhodných cest k vítězství.

21.11.2022 4 z 5