Tombola Tombola komentáře u knih

Priateľstvo Priateľstvo Silvia Avallone

Na knihu som sa velmi tesila, kedze ta predchadzajuca, Odkial je zivot dokonaly, patri u mna k top kniham. Zial, kniha Priatelstvo, nedosiahla pre mna jej uroven. Autorka sa zjavne inspirovala Genialnou priatelkou od Eleny Ferrante a podobne ako ona, zanechavala v knihe odkazy na dielo Elsy Morante.
Autorka zvolila ako rozpravacsky styl spomienkovy dennik jednej z hlavnych hrdiniek. Nepodarilo sa jej vtiahnut ma do deja, mala som pocit, ze omylom citam niekoho needitovany dennik. Vela vaznych vztahovych a existencialnych tem bolo naznacenych, ale zial nedotiahnutych. Ked to zhrniem, fajn kniha na uprsany vikend, ked hladate rozptylenie bez hlbokeho zazitku. Skoda..

11.04.2022 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Putave citanie. Trochu som sa stracala v postavach, ale po 100 stranach sa to zlepsilo:) Pacilo sa mi, ze jednotlive tajomstva autorka len naznacila a nesla do doslovneho opisu. Vyber postav na zaklade roznych archetypov ma bavil, ale stacilo by mi trochu menej diverzity. Cielene vyhybanie sa "vsednosti" potom posobi trochu silene. Zaujimavy experiment s otocenym casom.

05.12.2021 3 z 5