TessasWorld TessasWorld komentáře u knih

Démoni mora Démoni mora Justin Somper

Úžasná úvodná časť do sveta Vampirátov. Grace a Connor sú ešte deti. Majú len 14 rokov, bývajú v majáku a práve ich zasiahla rana pod pás. Ich otec je mŕtvy a všetko čo vlastnili už patrí banke.
Keďže už nemali na svete nikoho iného, je isté, že ich privezú do miestneho sirotinca. Avšak dostali ponuku, ktorá sa neodmieta. Oni však odmietli a vydávajú sa na cestu za iným životom. No búrka ich rozdelí. A tak sa už naozaj začína cesta za novým životom.
Connora zo studeného mora vytiahne mladá pirátka Cheng Li, odkiaľ ho premiestni na palubu pirátskej lode Diablo. O Grace sa zasa postará legendami opradená loď Vampirátov - žijúcich z ľudskej krvi.
Grace z vody vytiahol "mladý" kadet Lorcan Furey. Lorcan spoločne s kapitánom Grace ochraňuje a oboznamuje s ich nezvyčajnou loďou. Grace je však veľmi šikovná a na niektoré veci príde aj sama. Jej charakter bol niekedy veľmi panovačný, ale inak sa mi páčila. A to isté platí aj o Lorcanovi. Ak si neobľúbite jeho, potom nemáte srdce.. (Just a joke)
Connor sa dostane do veselšej posádky. Kapitán ho príjme ihneď a správa sa k nemu ako k synovi. Nájde si dobrých priateľov a najmä najlepšieho priateľa Barta. Naučí sa používať kord a prepadávať lode. Avšak to jediné na čom mu skutočne záleží je Grace. Nikdy sa nevzdá nádeje, že ju nájde, pretože jeho srdce a myseľ mu hovorí, že je stále nažive.
Táto kniha a celkovo aj celá séria je pre mňa niečo, ako keď začne hovoriť fanušík o tom, že Harry Potter je ten najlepší kúzelník. Niektorí mali Harryho, ja som zasa mala Vampirátov. Tieto knihy som čítala, keď som mala asi 13 rokov, a na svoje 14 narodeniny som očakávala, že po mňa príde nejaká taká loď. Samozrejme to nebolo možné, lebo Slovensko a 21. storočie..

03.09.2017 5 z 5