Tengrinor Tengrinor komentáře u knih

Psychopatologie pro právníky Psychopatologie pro právníky Jana Miňhová

Zajímavé, ale moc heslovité. Přednášky byly lepší. :)

03.02.2016 4 z 5

Nový občanský zákoník - Smluvní právo Nový občanský zákoník - Smluvní právo Kristina Kedroňová

Jsou tam chyby.

03.02.2016 3 z 5

Modernita a holocaust Modernita a holocaust Zygmunt Bauman

Velmi obohacující. Nelituji, že jsem s ní strávila čas. Ale oddychové čtení to není. :)

Trestní právo hmotné: Obecná část Trestní právo hmotné: Obecná část Jan Chmelík

Pěkně se čte, dobře se z ní učí, ale rozsahově je nedostatečná a narazíte tam i na nesrozumitelně vysvětlené instituty.

02.02.2016 4 z 5

Kanonické právo Kanonické právo Ignác Antonín Hrdina

Zajímavé a čtivé na učebnici. :)

Civilní právo procesní Civilní právo procesní Radka Zahradníková

Doporučuji. Velmi čtivá s příklady pro lepší pochopení. Zároveň rozsáhlá, takže doporučuji pročítat a zvýrazňovat v průběhu studia a na zkoušku se už učit jen ze zvýrazněných částí. ;)

Upíři žijí Upíři žijí Konstantinos

Velmi zajímavá a užitečná kniha.

10.01.2016 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Je to dobrá kniha, kterou lze doporučit každému, kdo hledá odpovědi a má otevřenou mysl pro tematiku převtělování. Stejně tak je ale bohužel ovlivněna některými autorčinými názory, se kterými se nemohu ztotožnit. Člověka až příliš vede k tomu, že je v pořádku, když v životě trpí. Bylo by lepší, kdyby si autorka nechala svá náboženská přesvědčení pro sebe, ptže v této knize je velmi nevýrazný předěl mezi tím, co ví ze své zkušenosti a tím, co si jenom domýšlí. A pouhé domněnky vypadají vedle faktických poznatků jako dogmata.
Celkově ale hodnotím kladně a kniha má nepřehlédnutelný přínos. Takže pokud váháte nad koupí, směle do toho. Jen si potom přečtěte na odlehčení něco utrpeníprostého. ;)

10.01.2016 4 z 5