Tarja814 Tarja814 komentáře u knih

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.
Osobně jsem na tuto knihu narazila v knihovně u nás v Přerově. Nepatřím mezi kdovíjaké knihomoly. Ke knize se dostanu jenom tenkrát, když mi ji někdo koupí nebo, když mám jednou za čas chuť mrknout se do knihovny. Jako chápu, že každý má nějaký názor. Ale tady patřím rozhodně k těm, kterým se knížka líbí. A dokonce tak, že než sem ji musela vrátit, přečetla jsem ji dvakrát. Kniha mě tahala do děje přesně tak, jak tu někteří psali. Trhnout se od ní byl prostě problém. Takže se stal asi takový nějaký můj osobní zázrak. Knihu jsem si nakonec koupila. A když sem našla webovky autorky, tak si rovnou objednala i další její knížky Nemám co dodat. Prostě palec nahoru a za sto bodů.

12.08.2016 5 z 5

Průvodce světem záhad, duchovna a magie Průvodce světem záhad, duchovna a magie Victoria Kanakaredes

Kniha Průvodce světem záhad, duchovna a magie, mi jejím čtení doslova vyrazila dech. Dělám mnoho recenzí na knihy autorů - zvláště českých - za rok mnoho. Dělala jsem recenze i u mnoha jiných knih s duchovní tématikou. Ale abych se setkala s knihou, která je doslova pomyslným "Novým Velkým třeskem", v této oblasti, to ještě opravdu ne.
Kdokoli hledá odpověď na cokoli ve svém životě, nad čímkoli kdy přemýšlel sám, nebo jeho známí, kdokoli hledá pravdu ukrývající se za hromadou lží o našem světě, vesmíru, naší duši i záhadám a jevům všeho druhu, může si být jistý, že právě tato kniha je oním světlem nikoli na konci tunelu, ale v chaosu polopravd, mýtů a pověr, a bezbřehých lží. Všechny stanou nahé v jejím světle pravdy.
Rozhodně jde o knižní dílo, které je obrazně řečeno, metlou na všechny podvodníky, ale především, ryzost pravdy o nás samotných, našem světě, i vesmíru, předkládá takovými, jakými skutečně jsou. Fantastičtějšími a neuvěřitelnějšími, než i ty nejsmělejší představy...
Zcela upřímně a bez špetky zaváhání, ji mohu jen vřele doporučit.
Knihu lze objednávat - jak jsem byla informována - z e-shopu Nakladatelství Pallas Victoria,s.r.o. :
nebo v knihkupectvích.

19.10.2016 5 z 5

marion, tak tady bych se paní autorky opravdu zastala.
1. Kniha je opravdu pro náročné čtenáře, pokud jde o styl, jakým tuto knihu psala.
Důvod: Autorka plně využila bohatost a květnatost českého jazyka. Je logické, že styl psaní nemohla zvolit jazykem 18. století, to bychom měli už asi problém přečíst všichni. Patrně proto zvolila styl psaní - dle mého názoru - ze zlomu 19. a 20. století.
2. Wikipedie nemusí mít vždy pravdu.
Důvod: Sama jsem nyní hledala o paní kněžně nějaké info. Výsledek? Většina informací ji skutečně uvádí jako třinácté dítě. Kdežto Wikipedie dokonce jako nejstarší dceru. Takže tady bych opravdu věřila paní autorce.
Viz.Třinácté dítě...:

http://vendea13.blog.cz/1305/eleonora-ze-schwarzenbergu-skutecna-upiri-princezna (včetně videa)

Pozn. Sama mám ráda styl umělecké literatury faktu. A tato kniha patří k těm, kterých jsem zatím přečetla zhruba čtyři desítky, ve které se autorka snaží držet všech informací a skutečností, které patrně dohledat šly. Protože obecně je pravdou, že i sami historikové o dětství a dospívání kněžny vědí dohromady málo, nebo skoro nic.

01.11.2017 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Victoria Kanakaredes

Skvěle zpracování historického dramatu. Knížka možná navazuje na dřívější knížku autorky Eleonora ze Schwarzenbergu: Skutečná upíří princezna, ale i kdybych ji nečetla, tak bych si vůbec nedala dohromady, že na sebe navazují. Toto autorka zvládla perfektně! Ale tady rozhodně na nějakou romantiku zapomeňte. Děj se sice rozjíždí pozvolna, ale postupně přidává nejenom na tempu, ale také na rychlých zvratech a dramatické stránky historických událostí. Rozhodně toto není vhodné čtení pro lidi s menší slovní zásobou. Ale náročnější čtenář - za kterého se považuju taky, by rozhodně neměl být zklamaný. Za mě se jedná o jednu z nejlepších knih v téhle oblasti od českých autorů pro tento rok. Spoilery nevedu. Takže můžu jen doporučit.

06.09.2016 5 z 5