swedishgirl swedishgirl komentáře u knih

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

Kludne ma ukamenujte, ale naozaj ma to nebavilo.

Polovica stran by sa kludne dala vyhodit, autorka neustale opakuje veci, ktore su nam uz davno zrejme z predoslych dielov. Objavi sa postava a nasleduje vysvetlenie, ze to je XY, ktory zazil toto a toto a teraz je s tymto (a to je len jeden priklad). Naco? Nepredpokladam, ze niekto zacne citanie 4. castou a keby aj, tak je to jeho problem, ze nevie pozadie postav, mal zacat od zaciatku.

Vsetky postavy su klasicky dokonale, velmi mocne, mudre a neskonale krasne, ale pritom sa spravaju nelogicky a robia zo seba usmrkane drama queens. Nesta si uvedomi, ze si nezasluzia, aby sa k nim spravala zle, ale o chvilu uz zase urobi/povie nieco, co niekoho zrani a takto stale dokola. Nedavalo mi zmysel ani to, ze jej kazdy beha za ritou a pokusa sa ju zmenit, ked o to dlhodobo nema zaujem. A samozrejme im vsetko, coho sa dotknu, dokonale vychadza, aj ked ich nepriatelia su ultra top najviac mocni a postava, ktora v zivote nieco nerobila, pride a porazi vsetkych, ktori na to cely zivot trenovali... Kazdopadne strany som obcas preletela, nech nad tym nestravim tolko casu a div sa svete, stale som vedela, co sa deje a o nic som neprisla.

Jedna hviezdicka za to, ze sa pribeh netocil len okolo Feyre a Rhysa, co bola prijemna zmena. Autorka vybudovala zase zaklad pre dalsie pokracovania, ale ja tu uz cestu s touto seriou koncim.

24.11.2021 1 z 5