svb.dizz svb.dizz komentáře u knih

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Znáte ten pocit, kdy se tak vcítíte do postav v příběhu, že se s nimi absolutně nechcete loučit?

J. D. Barker opět napsal něco epického.

V téhle velké knize, která má přes 600 stran, sledujeme příběh Jacka Thatche. Od smrti jeho rodičů ho vychovává tetička Jo. Každý rok 8. srpna chodí na hřbitov. V jeho 8 letech, 8. srpna 1984 potká na hřbitově stejně starou, zvláštní dívku. A aniž by to tušil, tohle setkání mu změní život.

Mezitím detektiv Faustin Brier řeší záhadné vraždy, kdy se oběti objevují každý rok 8. srpna.

A na dalším místě ve stejný čas vyrůstá ve výzkumné laboratoři chlapec, kterého díky jeho děsivým schopnostem drží v izolaci.

Nemohla jsem se odtrhnout. S každou další kapitolou jsem měla víc a víc otázek, nestačila jsem se divit. Dělo se tam toho tolik ! Nebudu lhát, hodněkrát mi spadla brada, hodněkrát jsem nevěřila tomu co čtu. Miluju příběhy, kdy vás autor dokáže absolutně vyvést z míry, vycucnout všechny emoce a po přečtení vám nezbývá nic jiného, než pár dní celý příběh trávit.
Postavy i situace bylo jednoduché si představit, tak moc dobře je to napsané.
Bavilo mě sledovat jak postavy rostou, prožívat s nimi ty nejhorší i nejlepší chvilky.
Zápletka je složitější, ale o to víc zajímavá. Bylo to nepředvídatelné, tajemné i temné a já si to užila na maximum.
Troufám si říct, že to letos byla jedna z nejlepších knih, co jsem četla.
Dávám plný počet a jedno obrovské doporučení!

17.11.2023 5 z 5