StrYke StrYke komentáře u knih

Mořské příšery Mořské příšery Richard Ellis

Hodně poutavá knížka, kdy autor nelíčí pouze kryptozoologické tvory, ale značnou část věnuje také skutečným tvorům a jejich historii. A tak by měli podobné knihy vypadat...

16.07.2013 5 z 5

Neuvěřitelné skutečnosti Neuvěřitelné skutečnosti Arnošt Vašíček

Arnošt Vašíček mě svou knihou Tajemná minulost a především svým dokumentem Na lovu příšer dostal na dráhu kryptozoologie a tohle je první knížka, kterou za ty dva roky čtu.. A musím říct, že jsem docela zklamaný. Nezačetl jsem se do toho, autor vždycky jenom něco nakousne a jde od toho dál.. Škoda

03.04.2013 3 z 5

Vesmírný detektiv Vesmírný detektiv Mani Bhaumik

Autor je podporovatelem Škola hrou a tohle je učebnice pro třetí třídu na základní škole. Zhruba tak vypadá Vesmírný detektiv, který se sice moc pěkně čte, ale žádný alespoň trochu seznámený člověk si z něj moc toho neodnese a navíc je čtenář podroben zkoušce "detektiva".

09.03.2013 3 z 5

Zřícení UFO: Roswellský film s pitvou Zřícení UFO: Roswellský film s pitvou Michael Hesemann

Autor moc hezky popisuje všechny (nebo alespoň většinu) události ohledně Roswellu, přičemž nedává ani tak prostor teoriím, jako událostem a "faktům". Některé kapitoly byly řekl bych zbytečně zmatené, proto jsem se rozhodoval mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se ale rozhodl pro plný počet.

09.03.2013 5 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Däniken si občas pěkně protiřečí, ale jeho myšlenka zůstává stejně rozumná. Vsadím se, že alespoň třetina jeho názorů je pravdivá a brzy bude nepopiratelným faktem.

24.06.2012 5 z 5

Záhadné bytosti žijí - fikce nebo skutečnost? Záhadné bytosti žijí - fikce nebo skutečnost? Pierre Affre

Kniha se především zaměřuje na lidoopi, chobotnice a kalmary, a částečně i na mořské hady. Psáno výborným stylem, skvělé barevné fotografie a rychlá čtivost.

03.06.2012 5 z 5

Po stopách všemocných Po stopách všemocných Erich von Däniken

Méně úvah. Méně textu. Více "potvrzených" faktů. Více obrázků. Těším se na další Danikenovi knihy.

31.05.2012 4 z 5