StihOMam StihOMam komentáře u knih

Říkadlika brnkolenky: říkadla a hádanky Říkadlika brnkolenky: říkadla a hádanky Soňa Forgáčová

Mé děti básničky moc nenadchly. Občas se mi zdál výběr některých slov zbytečně náročný. Jediný úspěch měly obrázky.

14.03.2017 2 z 5

Rukavička - Ukrajinské národní pohádky Rukavička - Ukrajinské národní pohádky neznámý - neuveden

Knížečka do dětské ruky. Pro mne byla pilířem, stejné se jí daří i u mých dětí.

14.03.2017 4 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Danou knihu hodnotim jako napaditou reklamu uprostred filmu. Oddech od literatury. Mensi pauza v ctecim maratonu. Prestavka na curani. Tupe sledovani predhozeneho tematu... Je to skutecne chvilkova zalezitost; celkem vtipne, jednoduse zpracovana komplikovanost vztahu, cernobile postavy, nic, co ponouka mozek k cinnosti, naopak nabizi male vypnuti.

03.03.2017 2 z 5

Zbavte se negativní energie Zbavte se negativní energie Anne Jones

Kniha je jednoduchym souhrnem a tak trochu navodem co by nam v zivote mohlo pomoci. Nejedna se o nic prevratneho, ale autorka pridava ke znamym faktum (tedy pokud se o energie alespon trochu zajimate) i neco navic. Jeji priklady me obcas nepresvedcily, nicmene realistu, pragmatika nebo nevericiho asi strucny popis vymytani zlych duchu prilis neoslni. Na druhou stranu povazuji za dulezite rozsirit si obzory a precist si o zazitcich a zkusenostech jinych, patrne mnohem vice otevrenejsich lidi, nez jsem ja. Anne Jonesova prijemnym a srozumitelnym zpusobem priblizuje svuj duchovne zalozeny pribeh plny skutecne neobvyklych udalosti.

06.02.2017