sochoking sochoking komentáře u knih

Reg Dolls: Dejchej nebo se udus Reg Dolls: Dejchej nebo se udus Lenka Limberk

Milujem príbehy viacerých postáv, ktoré sú nejakým spôsobom popretkávané a vyústia do nevyhnutného konca, v ktorom sa pretnú alebo spoja. Zaujala ma samotná obálka knihy. Tie farbičky pritiahli moju pozornosť. Hlavný hrdina Dominic, rocker má na nej lepšiu prdel, ako veľa mladých báb, ktoré stretávam na ulici tu, v UK, kde žijem už dlhé roky. (Samozrejme, to že tá postava je chlap, som zistil až pri čítaní knihy!) Kniha ma spočiatku moc nebrala a tak som si ju dával na malé etapy. (Každý deň 4 - 5 strán.) Ale po pár kapitolách som zistil, že už dávno žijem osudy postáv a tešil som sa na každý nový deň, ked si dám opäť svojich 5 stránok. Je vidno (a tiež cítiť) , že autorka strávila nad knihou nejaký ten quality time, pretože je to naozaj do najmenších detailov premakaný príbeh. Napríklad o odliepaní plagátov zo steny nožíkom, tak na toto som úplne zabudol a bola to super silná nostalgia, ktorá mnou silno zalomcovala, že som na chvíľu knihu musel odložiť. A takýchto vecičiek je tam dosť. Hoci vnímavý čitateľ sa dovtípi, kam a k čomu celý príbeh smeruje, autorka mieša karty až do samotného konca a veru, na sto péro som si nebol istý až do Epilogu, ktorým kniha končí. Vrelo doporučujem.

07.08.2023 5 z 5