Šlahy Šlahy komentáře u knih

Po velkém očekávání spíše zklamání. Je to podivný spletenec, jakoby spíchnutý velmi horkou jehlou. Úvod mě rychle vtáhl do příběhu, postava Harryho syna Albuse, který se potýká se stínem slavného otce, nerozumí si s ním a všem navzdory se spřátelí s Drakovým synem, vše je skvěle rozehrané, ale pak to začne těžce skřípat a člověk musí hodně přivírat oči, aby se přes některé momenty přenesl dál.

Často nelogické, nedomyšlené zápletky, (alespoň pro mě) nesrozumitelné motivace některých postav, přílišná touha neustále překvapovat, postavy, které se chovají v rozporu se svým charakterem, tak jak je známé z předchozích knih... Fajn, dokázal jsem se přenést přes to cestování časem, ale to velké odhalení na konci, odhalení identity té dívky, tak to mi přišlo až nesmyslné. Chvílemi se příběh pohybuje na hranici melodramatického kýče, a to je velká škoda.

Mnozí tvrdí, že forma scénáře celému příběhu napomohla, já si naopak myslím, že mu spíš uškodila, i když s jeho čtením jsem problém neměl a scénář jsem přečetl během dvou dnů. Rowlingová se sice podílela na námětu, ale příběh napsal někdo jiný, to je poznat. I když se docela divím, že s tím Rowlingová souhlasila. Takže bylo příjemné se na chvíli vrátit do tohoto světa, ale bude asi lepší si uvědomit, že ten nádherný kouzelný potterovský svět, ve kterém jsme vyrůstali, se už asi nikdy nevrátí.

02.10.2016 3 z 5