Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

V pátek jí to řeknu V pátek jí to řeknu Vladimír Přibský (p)

Knize dávám jednu hvězdičku. Je psaná velmi zvláštním stylem, který mi opravdu nesedl. Jsou zde propojeny rozhovory lidí s myšlenkovými pochody Ctirada, což na mě občas působilo velmi zmateně a nedokázala jsem se zorientovat v tom, kdo co říká a nebo zda jde jen myšlenky či vzpomínky. Už dlouho jsem neměla takový problém knihu dočíst, ale nakonec jsem se překonala, ačkoliv jsem ji musela proložit čtením jiné knihy. Knihu jsem si zvolila hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale popravdě jinak bych si ji asi ani nevybrala.

19.02.2020 1 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Další skvělý dívčí román od Sary Shepardové – Perfekcionistky. Děj se odehrává v městečku Beacon Heights v Seattlu. Pět kamarádek (Julie, Parker, Mackenzie, Ava a Caitlin) se na hodině filmové vědy spojí, aby se pomstily „diktátoru školy“ Nolanovi. Vymyslí si scénář, podle kterého by Nolana nejraději zabily, ale nakonec se mu "jen" pomstí. Na večírku mu nasypou do pití drogu, odvedou ho do ložnice a popíší mu obličej, nafotí ho a fotky dají na internet. Co se však nestane, Nolan je na tomto večírku nalezen zavražděn! Holky začínají panikařit, jejich původní smyšlený scénář se totiž stává skutečností. Ava mezitím zjistí, že jejich učitel filmu Granger svádí studentky. Nolan, který o tom všem věděl, Grangerovi vyhrožoval. Holky věří, že Nolana musel zabít Granger a jdou ho udat na policii. Nemají dostatek důkazů a navíc jsou samy v podezření, protože každá měla motiv Nolana zabít. Holky jsou čím dál víc přesvědčeny o vině Grangera. Vloupají se ke Grangerovi domů. Najdou zde složku s popsaným rozhovorem, který probíhal tenkrát v hodině. Granger se vrací domů. Holkám se podaří utéct. Ještě v poslední chvíli běží Ava do zahrady, kde, jak jí prozradil její přítel Alex, Granger něco toho rána zakopával. Ava nachází krabičku s flashdiskem. Před domem Grangera stojí Alex, který všechno viděl. Holky nesou důkazy na policii, kde zjistí, že je Granger mrtvý. Umřel v době, kdy tam byly holky. Na policii je udal Alex. Jen pro nedostatek důkazů je nezavřou, ale policie je odteď bude všechny bedlivě sledovat. Miluji, jak končí knihy Sary Shepardové, s velmi otevřeným koncem, kdy můžu dál přemýšlet co se bude dít. Kdo je tedy oním vrahem, co zabil Nolana a zřejmě i Grangera? Může za tím vším být Alex, nebo to bude někdo jiný?

13.02.2020 5 z 5

Padesátka Padesátka Oliver Burian

celkem prijemna ceska oddychovka, ktera odpovida filmu, ktery se mi take velmi libi. precteno za jedno sobotni odpoledne.

08.02.2020 3 z 5