S.partan Online S.partan komentáře u knih

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Na některý knižní závěry/pointy/hrdiny jsem už asi starej. Takže čtyři hvězdy za to, že mi knížka perfektně ukrátila tři večery. Toyne prostě psát umí. A těch posledních pět stránek jsem raději z hlavy vymazal...

02.09.2018 4 z 5

Smrt ve vyšší společnosti Smrt ve vyšší společnosti Peter James

Tak nevím, jestli mám až příliš načteno, ale v půlce knihy jsem před sebou viděl jediné logické řešení záhady, a přesně toho se mi nakonec dostalo. Bez jakékoli nadstavby, bez jakéhokoli překvapení a wowefektu. A přitom to je škoda, protože když se člověk prokouše tím množstvím postav ve vyšetřovacím týmu a zvykne si na ně, čeká ho příjemné a svižné čtení a navíc nakoukne do překvapivě přesně a detailně vykreslené práce britské policie. Takže zůstávám střízlivý a ostražitý před čtením další Jamesovy knihy, ale byl by škoda mu tu druhou šanci nedat.

11.03.2017 3 z 5

Neznáš mě Neznáš mě Imran Mahmood

Tohle se mi nehodnotí snadno. Styl, kterým je kniha psaná, mi vždycky seděl. Trochu to zavání Forrestem Gumpem. Tím myslím jen prostší styl vyprávění, žánrově jsme na míle daleko. Jenže... to by si nesměl autor zkoušet experimentovat na úkor příběhu. Tady je cítit jeho názor na soudnictví a právní systém, nějakou svoji hlubokomyslnou myšlenku se pokusil vložit do celé knihy, nikoli do příběhu. Což je pochopitelně škoda, protože čtenáře, kterým nejde o hlubokomyslnost, ale o pár příjemných chvil s dobrou detektivkou, může na konci otrávit. Natahuje, natahuje... a vyústěním spíš rozladí. Někdo na tuhle hru může přistoupit, já s hrdinou to napětí nesdílel. A je to škoda, protože jako vypravěč není špatný. Já zkrátka chci být šokován, rozcupován :-) Tak snad příště.

25.09.2018 3 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Doufal jsem, že objevím novýho Deavera. Nestalo se. Doufal jsem, že objevím autora, kterej umí psát. Aspoň tohle se naplnilo vrchovatě. Finch rozumí policejní práci a je to na knize znát, jen člověk nesmí čekat detektivní příběh s přesahem, něco, co vás donutí na konci zírat s otevřenou pusou. ještě jsem nečetl další dvě knihy, ale mám pocit, že šokovat autor umí, ale stavět fungující detektivní zápletku mu jde hůř. Je to zkrátka poctivej thriller (místy lehce natahovanej, a když se člověk zamyslí nad jednotlivými body příběhu a posuny ve vyšetřování, tak se vlastně mezi jednotlivýma vraždama nic něděje; nicméně čtivě natahovanej), kterej by měl uspokojit člověka na dva tři propršený večery v křesle. Já to beru :-)

27.11.2017 4 z 5