Rose-Mary Rose-Mary komentáře u knih

Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Imogen Edwards Jones

Odjakživa jsem se zajímala o práce na letišti, o povolání pilotů a letušek. Proto jsem také zhltla všechny díly šestidílné série Zahradnice z předměstí, kde otec rodiny byl pilot a jedna z dcer v posledních dvou dílech letuškou. Příběh rodiny s otcem pilotem začínal sice už v osmdesátých letech minulého století, ale končil až v naší době. Autorka vylíčila práci pilota a letušek jako důstojné povolání, kde se podobné výstřelky leteckého personálu, jako před koncem knihy Letiště Babylon, vůbec nevyskytovaly.
I přesto jsem si tuto knihu koupila a ráda ji přečetla. Děj zahrnuje práci vedoucího směny pozemního personálu v období 24 hodin. Do těch hodin jednoho dne a noci je natěsnáno bezpočet příhod, úsměvných, vážných i hororových, které se nestaly všechny v těch 24 hodinách, ale všechny jsou podle spisovatelky pravdivé.
Se zájmem jsem si přečetla popis práce na letišti, pracovní režim zaměstnanců všech možných profesí. Když jsem se ale dostala k závěru knihy, k posledním hodinám, které trávil šéf směny na dlouhém letu do Dubaje, kde měli mít večírek s dalšími letci a stevardy z jiných letů, byla jsem znechucena scénami v letadle. Mohu říct, že začátek knihy byl o mnoho zajímavější a poutavější, než její závěr. Dávám přesto čtyři hvězdičky, neboť jsem se z knihy dost dozvěděla.

17.02.2023 4 z 5

Důvěřuj životu Důvěřuj životu Ludvík Švihálek

Něco z mého sobotního studia. Stojí za zamyšlení.
Kniha o hledání jistot v nejistém světě. Odpovědi na otázky: „Kdo jsme? Proč žijeme? Kam jdeme? Má život vůbec nějaký smysl? Jsme na světě jen díky pouhé náhodě? Co jeto skutečná láska? Kam spějí dějiny?
Stoprocentně vyčerpávající a definitivní odpovědi nelze nalézt. To však neznamená, abychom se nepřestali snažit.
Konzumní pohled na svět člověku namlouvá, že nejdůležitější je mít spoustu peněz na opatřování si stále nových věcí a vzrušujících zážitků. Až nakonec stáří a smrt člověku odhalí, že se stal obětí podvodu. Existuje nějaká pomoc pro nedokonalost našeho srdce? Ano, existuje.
Muž, který nezklame. Zemřel, abychom žili. Naděje na vzkříšení k věčnému životu byla, a je zakotvena v Ježíšově vzkříšení. Vzkříšený, živý Ježíš je ten muž, kterého potřebuje svět a každý z nás.
Bible nám zjevuje Boha, který nám dal život. To je náš Stvořitel. Nabízí nám tak odpověď na otázku: „Odkud jsme? Co však říká o tom, kam jdeme?“
Vše plyne, ale kam? A tak bychom mohli pokračovat dál a dál…

10.12.2022 5 z 5

Plantážníkova dcera, Měsíční království a jiné povídky Plantážníkova dcera, Měsíční království a jiné povídky Jana Císařová

Tato poslední kniha autorky Jany Císařové je něčím novým. V pořadí už 13. kniha, na které si dala velmi záležet. Jelikož nemá žádné nakladateltví, knihy si edituje sama (od 4. knihy "Jak jsem našla správnou životní cestu"), sama si dělá grafické zpracování testu i korektury. V jejích prvních knihách zůstalo dost chyb a drobných nedostatků. Přesto jsou knihy čtivé a přes počáteční nedostatky oblíbené, zvláště u čtenářek v seniorském věku, ke kterým i ona patří. Poslední kniha novel a povídek je plná překvapení, zvratů, čtenář je překvapen, jak děj postupuje, kam se bude ubírat a jak nakonec příběh skončí.

20.11.2022 5 z 5