romusak romusak komentáře u knih

Já, Gowery Já, Gowery Vladimír Šlechta

Musím oponovat předcházejícímu hodnotiteli a zastat se spisovatele V.Š. Gowery na str. 276 dává sice Irině svůj revolver, ale hned na straně 277, je to 2.- 4. řádek nahoře ...Když nám Irina zmizela z dohledu, podal mi Oggerd svůj opasek s pistolí. Opásal jsem se jím a přibral i dva plné zásobníky....
Takže bez erroru.
Bez erroru je i celá tato povídková kniha, výborná, napínavá četba, jako celá tvorba jednoho z našich nejlepších spisovatelů tohoto žánru.

16.01.2018 4 z 5

Darwinie Darwinie Robert Charles Wilson

Zklamání, zklamání a ještě jednou zklamání. Na tuhle knihu jsem se totiž hrozně těšil a mé srdce zaplesalo, když se mě ji podařilo získat.
Originální nápad, Evropa se přes noc ztratí, tvar kontinentu zůstává, ale změní se vegetace, zmizí všichni obyvatelé i města. Nahradí je cizí rostliny a neznámá děsivá zvířata a hmyz.
Toť vše plus, prostě nápad na ******. Když si představím, co s tímto námětem mohl autor udělat ...., aspoň tedy dle mého gusta!
První polovinou knihy jsem se vyložene pronudil a již jsem ji chtěl odložit na věky věků. Zatnul jsem svůj poslední zub a prokousal jsem se až na konec, i když objektivně musím přiznat, že druhá část byla o něco lepší, takže zub přežil.
Jak jsem napsal v úvodu, byl jsem knihou zklamán, o to víc, že jsem očekával podstatně čtivější, akčnější a zajímavější příběh.
Proto hodnotím tak jak hodnotím, přičemž jednu hvězdu dávám spíš vyjímečně. Nevylučuji ovšem, že jiný druh čtenářů, než jsem já - Romušák tato kniha třeba nezaujme.

24.10.2017 1 z 5

Poslední Rytíř pentagramu Poslední Rytíř pentagramu Joe Marshall

To je tak hrozná slátanina, že se snad nedá číst. Určitě nedoporučuji!

18.07.2017 odpad!