rino0858 rino0858 komentáře u knih

Co neSmíte vědět! 2 Co neSmíte vědět! 2 Michael Morris

Po prvním dílu, který byl velmi dobrý, jsem očekával podobné čtení a těšil jsem se, s čím novým autor přijde. I když pominu velké množství chyb a překlepů v překladu, kniha je v mnoha ohledech a na můj vkus až moc roztahaná. Co by se dalo obratně popsat na pár stránek zde zabírá celé kapitoly. Tak jak se na nás překotně valí informace a události v reálném světě, tak se i kniha snaží obsáhnout a rozebrat vše. Předpokládám, že autor byl ve velkém časovém presu a snažil se na poslední chvíli do knihy ještě zanést i čerstvé aktuální informace. Bohužel tyto informace byly až moc čerstvé, aby se daly dobře interpretovat. Další věc co mne zklamala byla, že se autor snažil vyhnout případným žalobám a tak některá témata nechal nedokončená nebo bez povšimnutí, což také sám přiznává, ale tím, tak trochu jde proti smyslu této knihy. Pokud patříte ke konspiračním teoretikům, tak Vám kniha moc nového nepřinese a pokud jste
"ovce" ( termín z knihy ), bude se Vám kniha zdát až moc jednostranně zaměřená, což jí bude trochu ubírat na věrohodnosti. Každopádně je asi důležité mít přečtenou i první knihu, abyste některé věci pochopili v souvislostech a byli schopni je dobře pochopit. Co je však podstatné a co je účelem této knihy je, abyste se pokoušeli nahlížet na informace a události ve světové politice i z jiných úhlů pohledu a toto poselství ve vás jistě kniha zanechá. Nelituji tedy toho, že jsem knihu koupil, ale nedokážu si představit, že bych touto knihu dokázal někoho přesvědčit o tom, že není jen konspirační teorií sama o sobě.

20.08.2016