richardJXpb richardJXpb komentáře u knih

Hranaté medaile Hranaté medaile Ludmila Polesná

Ve skutečnosti byla Ludmila Polesná šestinásobnou mistryní světa: čtyři tituly získala ve slalomu a dva ve sjezdu.

03.02.2024 4 z 5

Nepřítel Masaryka Nepřítel Masaryka Olin Jurman

Už ta anotace je plná chyb:
"Britský král jej pasoval do sněmovny lordů s doživotním titulem Sir" - v roce 1919 mu byl udělen "Řád lázně" II třídy, což znamená, že byl jmenován rytířem, čím mu přísluší titul Sir; jakožto cizincem nemohl být členem řádu, byl pouze jeho čestným členem. S sněmovnou to nemá vůbec nic společného.
"byl po dvouleté vyšetřovací vazbě očištěn jako bezúhonný" - v roce 1947 byl odsouzen, a to na dva roky a především za svou činnost za Druhé republiky, kdy vysloveně inklinoval k Německu. Do trestu se mu započítala vazba, tudíž byl propuštěn po dvou letech.
Těch nepřesností je tam povícero, jak vypadá celá kniha snad radši ani nevědět a raději politovat ty, např. Radysse, kteří se tou knihou prokousali.

08.12.2023

Dvojitý Agent - Až do hořkého konce Dvojitý Agent - Až do hořkého konce Olin Jurman

Než se pustíte do shánění těch dílů předcházejících zkuste si přečíst recenzi historika na tohle dílo:

08.12.2023 odpad!

Postřehy a fikce George Orwella Postřehy a fikce George Orwella Josef Skála

Krásná ukázka fungování tehdejšího režimu, zatímco my jsme se pracně dostávali k jakýmsi samizdatovým vydáním Orwellovských knih, tak prominentní mládežník a komunista měl k jeho dílu bezproblémový přístup. Fakt fajné....

07.12.2023