Renek Renek komentáře u knih

Ze společné tvorby Ze společné tvorby Karel Čapek

Bavil jsem se bavil převelice. Ač mnohé z knihy jsem již četl dříve, rád jsem si ono čtené znovu připomenul. Nejlepší částí knihy je dle mě komedie Adam Stvořitel, kterou jsem doposud neznal a u jejíchž dialogů se nešlo nesmát (víc než je zdrávo). Smekám virtuální klobouk.

08.03.2018 5 z 5

Písně mužů Písně mužů Rudyard Kipling

Měl jsem krapet vyšší očekávání k "Písním mužů". Kniha to není vyloženě špatná, ale autorovým povídkám a novelám se dle mého nevyrovná. Každopádně pro mě lehčí nadprůměr.

01.03.2018 3 z 5

Lásky a nelásky Lásky a nelásky kolektiv autorů

Pestrá směska povídek a básní nejen o lásce, která nemůže urazit, když se člověk podívá na tu plejádu výborných spisovatelů, kteří se na ní podíleli. Zaujala mě právě svou mnohotvárností různorodých vycizelovaných literárních hlasů. Takový rautový stůl opravdu bohaté hostiny.

27.02.2018 5 z 5

Ďáblové Ďáblové Tadeusz Nowak

Syrové svědectví doby, která místo očekávaného poválečného klidu zasela jen další strach a zmar. Autorovi se povedlo přetavit smutnou bezútěšnost polských venkovanů do románu, který byl pro mě sice ze začátku hůře uchopitelný, ale jehož tempo razantně gradovalo a kniha se stávala lepší a lepší, až se vyšplhala z původních třech na ony čtyři hvězdy :)

10.02.2018 4 z 5