RedEagle RedEagle komentáře u knih

Kati Kati Frank Laramy

Asi najvzácnejší román v tejto edícii pre každého zberatela, pretože je to prvý z asi 50 dielov pojednávajúcich o súboji Wyatta Earpa s bandou Katou, ktorá bola natolko dobre organizovaná, že sa v podstate jednalo o predchodcu neskorších mafiánských organizácií. Tieto romány o Katoch su tak dobre a pútavo napísané, že je len tažko uveritelné že si celú bandu Katov autor len vymyslel, a čitatel má tendenciu vážne uverit tomu že sa romány zakladajú na skutočných udalostiach. Tak či onak nikdy neodpustím Hollywoodu že túto seriu románov o Wyattovom súboji s Katmi nesfilmoval :) Tieto romány su to najlepšie čo v 90-tich rokoch v rodokapse vyšlo, a ak máte dobrú predstavivosť, tak pri čítaní týchto románov sa budete cítiť ako pri sledovaní toho najlepšieho westernového seriálu aký ste kedy videli.

Přepadení v průsmyku Přepadení v průsmyku Frank Laramy

Skvelý román naviac s mierne šokujúcim a prekvapujúcim wtf koncom, ked sa Wyatt naštve vykašle sa na všetkých banditov terorizujúcich mesto a odíde z mesta preč. Je možné že v niektorom inom románe budu títo banditi potrestaní každopádne zatial som to nepostrehol.

29.09.2020 4 z 5

Silver City Silver City Frank Laramy

Prvý román v tejto edícii ktorý pojednáva o boji Earpovcov a Clantonovcov v meste Tombstone, a popisuje udalosti prechádzajúce súboj v Ok Corrale. Perfektne napísaný je aj hlavný záporák románu Hal Rattler.

29.09.2020 4 z 5

V Jacarillském sedle V Jacarillském sedle Frank Laramy

Najlepšía Earpovka aku som čital. Román je tak dobre napísaný a natolko pútavý a plný nepretržitej akcie, že by podla neho mohol byt natočený aj film.

Souboj u Čertovy věže Souboj u Čertovy věže Frank Laramy

Asi najlepšia Earpovka akú som vo svojom živote čítal. Naviac chudákovi Wyattovi tu hned po svatbe zabijú jeho ženu, čiže román je obohatený aj o príbeh o pomste.