petros petros komentáře u knih

Darwinismus a inteligentní plán Darwinismus a inteligentní plán Jonathan Wells

Myslím že Darwinismus není ani tak věda jako spíš materialistická ideologie.Darwinismus je dán, zbývá jen najít důkazy že to tak bylo, největší důkaz už máme protože tu jsme.Darwinistická evoluce je jediný racionální spůsob jak vysvětlit naši existenci, ID je iracionální pavěda snažící se protlačit náboženství do vědy a využívá k tomu chybějící mezery v jinak již velmi konzistentní vědecké teorii, pro které ovšem věda jistě jednou naje racionální vysvětlení.Veškeré výzkumy které do Darwinistických představ nezapadají jsou chybné a proto by bylo velkou chybou na ně upozorňovat.
Jestli to tak někdo vnímá proč ne, jenže je dost lidí kteří potřebují znát pro a protiargumenty aby se rozhodli čemu mají věřit nebo nevěřit. Nakonec proč by nemohly existovat vedle sebe dvě teorie na tak těžko prokazatelný a přitom závažný jev jako je vznik života? Nemohly, Darwinistům je jasné že pokud by k tomu došlo, ztratili by důvěru velké části veřejnosti i vědců a i peníze na výzkumy by se použily na výzkumy jiné, přínosnější.Vyvrácené je i tvrzení že pokud uznáme ID pak už není co zkoumat protože vše stvořil bůh.Naopak Darwinistická snaha vidět za vším slepé náhody se již ukázala jako velmi škodlivá, konkrédně u pseudogenů a tzv. odpadní DNA, které měly být jen neužitečním odpadem po náhodných mutacích, se objevily velmi životně důležité regulační funkce(jejich poznání umožní léčbu nemocí).Léta tuto možnost ignorovali a investovali do výzkumů jak vše vzniklo náhodnými mutacemi které nepřinesly většinou žádný užitek.

12.11.2011