Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Matematika pro volné chvíle Matematika pro volné chvíle Stanisław Kowal

Používala jsem části při své práci. Pro šikovné děti i pro motivaci.

20.07.2018 5 z 5

Island, země lidí a skřítků Island, země lidí a skřítků Jiří Zeman

Krásná a zajímavá pozvánka na Island.

19.07.2018 5 z 5

Telegram Telegram Stanislav Rakús

Zaujal mě styl povídek, život bez příkras, vtipně popisované životní situace.Konec nechaný na fantazii čtenáře. Zajímal by mě originál, četla jsem překlad.

04.08.2018 4 z 5

Z Aschaffenburgu do Dačic: čtení z korespondence Dalbergů (1809-1823) Z Aschaffenburgu do Dačic: čtení z korespondence Dalbergů (1809-1823) Jana Bisová

Zajímavá publikace, ve které se formou dopisů můžete dovědět o životě šlechty v devatenáctém a začátku dvacátého století, způsob cestování, hospodaření, vzdělávání, zábavy. Ale také nemoci, možnosti léčení, vedení války a další zajímavosti. Mě velice zaujal vztah matky k dospělým synům, kdy je matka v podřízeném postavení a synům vyká. Historie jenom jednoho rodu, rod komořích z Wormsu, svobodných pánů z Dalbergu.

24.07.2018 5 z 5

Hrdinové antických olympiád Hrdinové antických olympiád Václav Sábl

Olympijské hry , nejstarší historie, hrdinové, klid zbraní. Pro zájemce o antiku z pohledu her a jejich hrdinů.

24.07.2018 5 z 5

Bouřlivé ticho Bouřlivé ticho Raynor Winn

Anotace je podrobná, není třeba rozvádět. Láska, velká vůle bojovat se zákeřnou chorobou, síla žít naplno i přes bolest a další překážky. Nevím, zda je možné tak těžké onemocnění překonat fyzickou zátěží. Co je fikce a co skutečnost?

20.05.2024 4 z 5

Polední vlak z Karlových Varů Polední vlak z Karlových Varů Jiří Slavíček