Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Akvárium v bytě Akvárium v bytě Rudolf Zukal

Dneska je tahle kniha už nostalgie,protože samozřejmě doba pokročila a jsou úplně jiné možnosti i pro začínající akvaristy.Ale stejně by bylo dobré si tuto knihu také přečíst.Už jenom proto,abychom věděli,jak tehdejší akvaristé pracovali.

02.02.2015 4 z 5

Jak státník odchází do penze Jak státník odchází do penze Sergej Chruščov

Popis událostí a zakulisních jednání je zajímavý a výsledek byl v podstatě předem znám.Mužem v pozadí celé akce byl Brežněv,který nastoupil jako následník trůnu.

19.01.2015 4 z 5

Zatmění slunce Zatmění slunce Václav Jiřík

Velmi dobře napsaná kniha podává obraz,jak to tehdy také chodilo.Moc se mi líbila a mohu jí doporučit hlavně těm,kdo se o tuhle dobu zajímají.Myslím,že autor dal na papír svoje vlastní zkušenosti a proto postavám knihy věříte,že je to opravdu tak,jak je to napsáno.

22.12.2014 5 z 5

Na opačném břehu Na opačném břehu Václav Jiřík

Velmi dobře faktograficky zpracovaná kniha z hlediska jednotlivých příběhů jak je ostatně u autora zvykem.Myslím,že je na škodu této knize,že je příliš jednostranně zaměřená a straní především těm,kteří z hlediska tehdejších zákonů (ať dobrých nebo špatných) je porušovali.A to se mi nelíbí,protože autor by měl být nestranný a přiznat i některé věci druhé straně (i když s ní nesouhlasím).A je na škodu,že kniha neukazuje jaké následky to neslo pro lidi,kteří se do případů dostali úplně náhodou a nebyli žádní odpůrci režimu.Jak k tomu přišli oni,kteří tu museli dál žít a nést následky za někoho jiného.

22.12.2014 4 z 5

Štrougal o Husákovi (a jiné vzpomínky na minulost) Štrougal o Husákovi (a jiné vzpomínky na minulost) kolektiv autorů

Zajímavé zpracování názorů bývalého předsedy vlády Lubomíra Štrougala,který upravuje pohled na Gustava Husáka.

26.07.2014 4 z 5

Zašlými věky Zašlými věky Josef Braun

Když jsem byl asi před rokem u kamaráda na zahrádce,uviděl jsem v chatě tuhle knihu a půjčil jsem si jí.Při čtení jsem se samozřejmě musel prokousat staročeštinou,ale to mi moc nevadilo.Povídky mají spád,nejsou to jen rozvláčné popisy a myslím,že mají co říci i k dnešní době.Jsem rád,že jsem se ke knize dostal a líbila se mi.

19.06.2014 4 z 5