patrik9374 patrik9374 komentáře u knih

Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí Chrisann Brennan

První polovina knihy je poetické vyprávění o romantice a spiritiálním hledání svého místa a svého smyslu jak autorky, tak Steve Jobs(e). Hodnotím z pozice člověka, který přečetl, viděl a slyšel vše možné o Steve Jobs(ovi) a je jím silně ovlivněn, inspirován a ohromen. V oné první polovině knihy je zapleten i příběh o tom, jak mladý člověk, nijak výjimečně technicky zdatný a spíše než businessman spirituální umělec našel cestu ke svému osvícení. Jak milostná, tak i ona profesní cesta je psaná s obdivuhodným, srdečným vzpomínáním. Napůl dobou v USA (70. léta), z které samotné číší kouzlo, jejíž dopad cítíme dodnes, tak i samotným stylem vyprávění, jsem se vžil do celé té doby jejich společného dospívání. Až při čtení této knihy jsem si uvědomil, jak strašně málo inspirujících a plně smyšlejících lidí kolem sebe mám, nebo jsem měl. Tuto knihu doporučuji všem, kdo se o osobu Steve Jobs(e) zajímá. Je to úžasné doplnění kontextu onoho zrodu společnosti.

30.12.2016