Pasadenka Pasadenka komentáře u knih

Konec Říše Konec Říše Chris Bunch

Poslední díl, rozdělený na dvě části, kde se na začátku vrátíme do dob, kdy věčný císař byl ještě pouhým člověkem a žil svůj první život. Následně pak, jak samotný titul napovídá, nastane konec říše a nastolení nové kapitoly. Jak jsem psal k prvnímu dílu, je to dovršení série a hlavně snažení autorů něco demonstrovat. Hodnocení 5* říká vše. V rouchu tuctového sci-fi ukrytý skutečný poklad.

08.04.2016 5 z 5

Sten Sten Chris Bunch

První knížka série, kterou nelze hodnotit, jako část, protože jak to se sériemi bývá, celek je víc, nežli pouhý součet částí a to u téhle série platí rozhodně. Cílem autorů bylo vytvořit svět, ve kterém je Věčný Císař, jenž žije několik tisíc let a spravuje svoje rozlehlé impérium. Jelikož je pořád člověk má velké množství excentrických „vlastností“ a na vše se dívá z velkého, božského, nadhledu. Hlavní hrdina, s kterým poznáváme svět, je nicka, která se shodou okolností dostane do armádního světa, hned k tomu nejlepšímu generálovi, jakého císařství má. A „nečekaně“ se z něho stane to nejlepší, co císař má. Hezké sci-fi z armádního prostředí, protkané politickými intrikami, plné humoru a cynického pohledu na svět. Po dvou letech jsem si to musel přečíst ještě jednou.

08.04.2016 5 z 5