panzerjaeger31 panzerjaeger31 komentáře u knih

Pivo za císaře pána Pivo za císaře pána Pavel Scheufler

Miluji "staré časy" a taky pivo, takže tahle kniha je skvělá kombinace obojího.

17.07.2022 5 z 5

Šumava za císaře pána Šumava za císaře pána Pavel Scheufler

Další skvělá kniha plná krásných starých fotografií, ostatně jako všechny předešlé knihy pana Scheuflera..

29.12.2023 5 z 5

A nebylo návratu A nebylo návratu Fritz Blankenhorn

Knihu bych rozdělil téměř přesně na dvě poloviny, v té první autor popisuje ústupové boje ve Východním Prusku až po své zajetí v obleženém Královci. Druhá polovina popisuje cestu do zajetí a samotné zajetí na Urale. Kdo má rád knihy válečných pamětí, touto knihou rozhodně neudělá chybu. Sám ji řadím k tomu lepšímu. Je napsaná opravdu čtivě a většina nebude mít problém si popisované události živě představit. Co bych na knize vyzdvihl je otevřenost autora a hlavně žádná přehnaná oslava jedné nebo kritika druhé ideologie, což je při čtení velice příjemné.

18.03.2020 4 z 5

Financem na Podkarpatské Rusi Financem na Podkarpatské Rusi Josef Nevyhoštěný

Jedna z nejlepších knížek pamětí, kterou jsem četl. Počínaje učením a začátky u Finanční stráže, přes chvílemi až romantickou službu v kulisách krásné přírody Podkarpatské Rusi, až po smutné vyvrcholení mnichovské krize a tvrdé ústupové boje s Maďary a konec První republiky.. Knížka mě opravdu hodně bavila a krásně se četla za teplých letních večerů..

13.12.2019 5 z 5

Německá vojenská střelnice Kummersdorf Německá vojenská střelnice Kummersdorf Wolfgang Fleischer

Vcelku stručně shrnutá historie tohoto vojenského zkušebního prostoru, ale pro představu určitě stačí, protože kniha je navíc plná zajímavých dobových fotografií.

30.01.2022 4 z 5

Hitlerova komanda: Vzpomínky příslušníka divize Brandenburg Hitlerova komanda: Vzpomínky příslušníka divize Brandenburg Sepp de Giampietro

Velice zajímavá kniha, už z důvodu, že o této jednotce toho nebylo napsáno mnoho, natož pamětí jejich bývalých členů. Škoda jen, že se autor více nerozepsal o svém nasazení proti partyzánůn v Jugoslávii, o kterém se jen okrajově zmiňuje. Ale i tak je kniha napsaná čtivě.

30.01.2022 5 z 5

Americký Západ Americký Západ Joseph G. Rosa

Historie amerického západu v kostce. Kniha je členěna do krátkých, čtivých kapitol, věnovaných jednotlivým historickým událostem a doplněných bohatým obrazovým materiálem. Opravdu krásná kniha.

09.05.2021