nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Na střeše Afriky Na střeše Afriky Vladimír Plešinger

Na střeše Afriky je první kniha od V. Plešingera, po které jsem sáhla a určitě není poslední. Mimo poutavého líčení zážitků se svých cest po Africe zaujme i popis historie tohoto kontinentu a samotného života lidí. Osobně mě nejvíc zaujala část o královně ze Sáby a pak novodobá historie, kdy se Etiopie musela bránit vpádu Italů, kterého se také účastnil český cestovatel Parlesák.
Všem cestovatelům i těm, kteří se chtějí dozvědět o Africe něco nového vřele doporučuji ;-)

19.09.2017 5 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Z některých rozhovorů až mrazí na zádech. Je až k neuvěření, co se v Číně v ne moc dávné historii všechno odehrálo a ještě stále odehrává.

Povídání stoletého mnicha, svědka kanibalismu, několika vězňů. Je to síla. Slabším povahám nedoporučuji. Pro ostatní určitě ano.

25.07.2017 5 z 5

Pradědovy pohádky Pradědovy pohádky Miroslav Kubíček

Dětem by se kniha možná líbila, ale mně se nelíbil styl, jakým je putování pohádkových postav popsáno. Ilustrace jsou však velmi povedené, ty hodnotím kladně.
Přečtena je během chvilky.

18.07.2017 2 z 5

Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Už je to nějaký pátek, co jsem knihu četla. V mých náctiletých letech se mi hodně líbila. Bohužel nikdy jsem nesehnala kompletní ságu a po těch letech mám obavy, zda bych z knihy měla stejné pocity.....

Edit: Nakonec jsem to riskla a zkusila si knihu přečíst znovu. Bohužel už mě nezaujala, tak jako dřív. Místy mě i nudila. A proč je proboha nové vydání rozděleno do dvou dílů?

17.06.2017 3 z 5