nevimnasersi nevimnasersi komentáře u knih

Těžký život knihomolů Těžký život knihomolů Hanka Grehová

Dávám jednu hvězdičku z lítosti. Nikdo z dvojice autorů nemá sebemenší zkušenosti v čemkoli, o co se v tomto výtvoru pokoušejí. Od naprosto neprofesionálních ilustrací a celkového vizuálu, provedených tak odflákle, že by se za ně styděl kde jaký žák základní školy, až po celkový koncept "stripů", které se málo kdy povede napsat opravdu vtipně. V knize se objevují vedlejší postavy s nulovou osobností, které slouží pouze k odříkání vtipu, ale jsou vzájemně zaměnitelné, jen stěží dokážu u jakékoli z nich vyjmenovat jediný charakterový rys. Ačkoli se autoři zmiňovali, že četli několik knih o tom, jak komiks nakreslit, žádná kniha nemůže vynahradit neschopnost ilustrátorky, která evidentně nezná ani naprosté základy kresby, jak teoretické, tak technické a neomlouvá ji ani jednoduchý styl kresby, který má stále nějaká pravidla. Medojeda už sice sleduji několik let, ale tohle stálo fakt za vyližprdel :D. I já v mých 14ti letech zvládnu udělat lepší, stále velmi jednoduchou ilustraci za pár minut a neúčtuji si za ni tři stovky. (Příklad v biu.)

19.05.2024 1 z 5