nadenka13 nadenka13 komentáře u knih

Noc nožů Noc nožů Ian Cameron Esslemont

A navíc vlastně stvořily kdysi Malazský svět spolu - Esslemont - hlídal časové a dějové linie Eriksona , jen se věnoval jiným aktivitám a myslím , že jeho knihy jsou skvělým přínosem k Malazskému světu . Doporučuji .

08.01.2017

Návrat Rudé gardy Návrat Rudé gardy Ian Cameron Esslemont

Nevím , proč stále srovnávat Esslemonta s Eriksonem . Každý píše jinak .
Erikson - více emotivní , více úvah o životě , více úvah o nepoučitelnosti lidstva z chyb ( hlavně válečných ) , více přemýšlení postav o sobě o svém životě a pod.
Esslemont více akční - ale i u něj mám již své oblíbence např. Kyle , znovu se setkáváme s naším známým Poutníkem atd.
Obě díla jsou skvělá - podobná tím , že mluví o stejném tématu - Malazské říši a stejný překlad - což mi vyhovuje , krásně nejen doplňující . Za mne fakt dobrý - jsem ráda , že jsem ji četla .

07.01.2017

Noc nožů Noc nožů Ian Cameron Esslemont

Jasně nepíše jak Erikson , ale je to přehledné , akční a pro mne 10 z 10 . Čtu to hned po dvojím přečtení všech 10 dílů Malazské říše od Eriksona a i když jsem měla trochu obavu , tak se nenaplnila . Dnes jdu na druhou knihu a doufám , že bude stejně úžasná a doplňující Malazský svět jako tato .

30.12.2016

Noc nožů Noc nožů Ian Cameron Esslemont

Napsáno úplně skvěle . Bravurně objasněno jak se císař a tanečník stali Stínúpánem a Kotilionem. . I " konec" Dassema . Moc se líbilo a všem milovníkům Malazské říše doporučuji.

30.12.2016

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Miluji Malazskou knihu padlých - hned po přečtení 10 dílu jsem začala číst znovu se všemi znalostmi , které teď mám. Chtěla bych další díly . Nejúchvatnější fantasy jakou jsem kdy četla .
Celých posledních 400 stránek jsem téměř probrečela .Jasně nebylo vše dořešené úplně .Stále přemýšlím , kdo byl doopravdy Rychlej Ben ( matka noc ? ) . Moji oblíbenci Šumař , Rychlej Ben , Anomander , kapitan Paran , Tehol a jeho fantastický " sluha " Mael , jeho bratr Brys , Kruppe , Karsa ,
Icarium , Kotilion ,Korlat a její velká láska seržant W. Doufám , že při druhém čtení této série ještě něco pochytám , co mi poprvé uniklo . Již po opětovném přečtení Měsíčních zahrad - jsem zjistila , že mi nějak unikalo , že Kalam , Rychlej Ben a Anomander ( u toho ani ne ) jsou černí - ha ha . Tak si jdu užívat druhého čtení , abych se s nimi nemusela loučit :)

08.11.2016