Miseno Miseno komentáře u knih

Vládca vlkov Vládca vlkov Juraj Červenák

Vládca vlkov – Juraj červenák
Začal by som tým, že Vládca vlkov je moja prvá kniha od Juraja Červenáka a rozhodne ma nesklamala. Knihu som prečítal doslova jedným dychom, čo sa mi nestalo už veľmi dlho, a dokonca som sa kvôli nej dostal do mierneho časového sklzu s pracovnými povinnosťami, ale neľutujem.
Na obálke knihy je uvedené, že sa jedná o fantasy príbeh, posadený do času a priestoru reálnych historických udalostí. A viete čo? Ja mám po prečítaní knihy dojem, že na slovanskom pohanskom území skutočne žili démoni a mágovi, a že v karpatských lesoch vládli pevnou rukou mocné božstvá. Na mňa ako na Zvolenčana priaznivo pôsobil aj fakt, že sa príbeh odohrával na území Pohronia. V knihe sa spomínajú lokality ako Sitno a Pustohrad. Doslova som cítil, ako Rogan prechádza pred stáročiami údolím pod Pustým hradom.
Pre mňa pôsobilo rušivo len jediné, a to ako vedľa seba rástli dreviny, ktoré sa v časoch, kedy sa dej odohrával, vedľa seba vyskytovať nemohli. Okrem toho v okolí spodného Hrona nikto nemohol prikladať do ohňa smrekové vetvičky. Toto však nechcem brať ako vážnu vadu, ale skôr ako chybičku krásy, ktorá na mňa s moju „diagnózu“ lesník, pôsobila rušivo a iní čitatelia si ju pravdepodobne vôbec nevšimli.
Celkovo hodnotím knihu 5 hviezdičkami, pretože splnila to čo splniť mala na 100 %.

17.03.2017 5 z 5

Netopierí muž Netopierí muž Jo Nesbø

Povedal som si, že začnem sériu čítať od začiatku. Myslím si, že som urobil dobre, pretože sa pomaly posúvam naprieč sériou a to aj vďaka tejto knihe. Zaujalo ma najmä exotické prostredie Austrálie a množstvo reálií z tohto prostredia, ktoré autor do textu zakomponoval.

30.10.2015