mira.l mira.l komentáře u knih

Volkswagen Brouk Volkswagen Brouk Jan Tuček

Jako vždy u knih od p. Tučka vyčerpávajícím způsobem popsaná historie jednoho nezapomenutelného vozu.

17.10.2014 5 z 5

Soči 2014 Soči 2014 neznámý - neuveden

Kniha, která vyšla jen pár dní po skončení OH je plná zajímavých fotografií. Kladně hodnotím i výsledky všech disciplín na konci knihy s umístěním českých sportovců. Jen si myslím, že blesková rychlost vydání se trochu podepsala na výběru, resp. umístění a rozvržení některých snímků. Je tam několik fotek přes obě stránky knihy, kde ústřední objekt (sportovec) je umístěn přesně uprostřed v místě vazby knihy a moc toho z něj není vidět, to mě docela mrzí, fotky jsou jinak velice vydařené.
Textová část knihy provedená formou fejetonů je taky velice povedená.

26.09.2014 4 z 5

Josef Kalina - Písek mezi zuby Josef Kalina - Písek mezi zuby Dalibor Janek

Velice čtivá a zajímavá zpověď dakarské legendy. Asi ne všichni, o nichž se tady píše, mají radost z toho, že tahle knížka vznikla.
Z vyprávění mám mimo jiné dojem, že automobilka TATRA se do dakarských závodů dostala tak trochu z donucení a popudu strany, když konkurenční LIAZ celkem úspěšně zabojoval v prvních ročnících své účasti, a docela laxní byl přístup ze strany automobilky po celou dobu, kdy závodění zaštiťovala přímo továrna. Prostě tatrováci se snažili v té svojí kotlině žít tak nějak v poklidu po svém a nenechat se moc vyrušovat.

16.09.2014 5 z 5

Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách Dalibor Velebil

Knížku jsem poctivě přečet. Jakožto laik musím konstatovat, že ne vždy jsem věděl, o čem je řeč, ale spíš se kochal obrázky, protože to, co dokáže příroda vytvořit, je neuvěřitelné. V knize je řada pěkných kvalitních fotografií.

10.09.2014 4 z 5

Putování Amerikou Putování Amerikou Werner Neumayer

Je to ve své podstatě průvodce cestovatele, užitečná pomůcka pro toho, kdo by se chtěl do této oblasti vydat. Já ji ale tenkrát přečet jako román, fascinován především fotkama dle mého názoru jednoho z nejkrásnějších koutů světa. Jestli mám nějaký cestovatelský sen, tak je to tahle oblast.

06.09.2014 5 z 5

Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají Jiří Štekl

Fantasticky zpracovaný přehled rozhleden v ČR, který se dočkal už několika aktualizací a také - zcela po právu - několika ocenění.
Můžu říct, že to byla víceméně tahle knížka, co mě přimělo třeba na dovolených vystoupat na nejeden kopec a vyšplhat se na mnohdy ne zrovna stabilní konstrukce, ačkoliv jsem radši nohama na zemi.

01.09.2014

Past na rovníku Past na rovníku Jiří Hanzelka

Víc než důstojné navázání násilně přetržené nitě literární dráhy H+Z. Fantastická kniha s nádhernými fotografiemi.

01.09.2014 5 z 5

Pod africkým sluncem - Keňa, Tanzanie, Zanzibar Pod africkým sluncem - Keňa, Tanzanie, Zanzibar Lenka Špillarová

Mám od Špillarových všechny knihy a každá z nich je krásná.

13.08.2014 5 z 5

Třetí přání 3 - splněno Třetí přání 3 - splněno Robert Fulghum

Je to už nějakou dobu, co jsem tuhle trilogii četl, ale nějak mi v paměti neutkvěla a mám dojem, že jsem ji dočítal dosti ztuha.
Ale je pravda, že po grafické stránce je to moc pěkně udělaná knížka, platí to pro všechny 3 díly.

13.08.2014 2 z 5

Prehistorie Prehistorie David Burnie

Fascinující výlet do historie života na Zemi.

13.08.2014 5 z 5

Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, vlakem i lanovkou - 70 nejnovějších rozhleden České republiky Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, vlakem i lanovkou - 70 nejnovějších rozhleden České republiky Jiří Štekl

Doplnění výtečné knihy o rozhlednách, co víc k ní dodávat...:)

14.06.2015 5 z 5