Milda58 Milda58 komentáře u knih

Mechanické piano Mechanické piano Kurt Vonnegut Jr.

Na tuhle knihu jsem se vyloženě těšil, protože Sirény z Titanu mě kdysi nadchly. Bohužel ale přišlo zklamání. Dobré téma autor nezpracoval tak, abych se z toho posadil na zadek.

10.06.2014 3 z 5

Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Marek Vácha

Celkem zajímavé čtení, i když s mnoha věcmi nadále nesouhlasím ale na druhé straně ... Každopádně tato kniha donutí člověka se nad některými věcmi zamyslit, některé si poprvé uvědomit.

05.12.2013 3 z 5

Červenobílá Červenobílá Dalibor Vácha

Na knize mi vadily neustálé časové skoky vpřed a vzad v několika dějových liniích. Postupným čtením jsem si na to zvykl, ale moc mě to nenadchlo. Za co dávám knize kladné body je, že odkryla pro mne dosud neznámou historii boje našich legionářů v zahraničí a navedla, abych si na toto téma doplnil znalosti i z jiných zdrojů.

06.12.2014 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Na rozdíl od většiny předchůdců mne tato kniha tolik nechytla, ačkoli Forsytha řadím mezi oblíbené autory. Zbytečně příliš mnoho vedlejších postav, které není nutné si až tolik pamatovat, přesto mi to nějak vadilo, děj a jeho rozuzlení mne příliš nepřekvapily. Určitě jsem tuto knihu nečetl jedním dechem jako ty předcházející. Protože nemohu dát půlky, dávám pouze 3*.

17.05.2014 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Stejně jako Pilíře země velmi čtivá kniha. Přesto ale k ní určité výhrady mám. Nejprve však klady:
- minimálně do první půlky knihy strhující děj, který mě často nedovolil se odtrhnout od čtení dlouho po půlnoci. Ale ráno to vstávání do práce .,,,
- velmi barvitě popsán středověk: často zneužívaná neomezená moc šlechty a církve, její intriky, naproti tomu útlak a ponižování poddaných, krutost válek, hrůzy morové epidemie a způsoby jejího "léčení"
- až na pár jednoznačně záporných postav, nejsou ostatní charaktery černobílé

A nyní zápory:
- poslední čtvrtina románu je už nastavovaná kaše, děj mohl vygradovat mnohem dříve a intenzivněji
- několikrát zde zmiňovaná přílišná podobnost s PZ. Někdy mi to připadalo jako stejný děj, v jiném alternativním světě
- zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo - ano, takto končí pohádky

Přesto anebo právě proto dávám plný počet hvězdiček, protože na to, že jsem tuto knihu přelouskl jedním dechem, by byly 4* málo.

17.12.2013 5 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Johann David Wyss

Asi všechny předchozí autory příspěvků naštvu. Přestože se občas rád vrátím k literatuře pro mládež, tento příběh je tak naivní a sladký, že se to v mém věku už fakt nedá číst. Tak pro děti do 8 let.

29.11.2013 1 z 5