mik123 mik123 komentáře u knih

Podpis čtyř Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Kniha Podpis čtyř je detektivka, která vypráví o pátrání Sherlocka Holmese a osudu pokladu indického mahárádži. Vypráví o zradě a pomstě, která vyvrcholí ve vraždu. V příběhu se projeví úžasné detektivní schopnosti a inteligence Sherlocka Holmese. Ale nakonec je snaha získat poklad marná a poklad skončí navždy ztracen na dně řeky.
Doktor Watson, který celý příběh vypráví, popisuje svého přítele Sherlocka Holmese jako velmi bystrého, energického a inteligentního člověka, ale v některých chvílích se projevuje Sherlockova arogance a sebestřednost. Sherlock také odsuzuje vše, co se týká citů, a vše, co se neřídí logickým myšlením.
Kniha se mi líbila, příběh byl zajímavý a plný zvratů. Líbí se mi postavy a jejich kladné i záporné vlastnosti. Přijde mi úžasné, že někdo dokáže vymyslet způsob řešení takové situace.

12.10.2019 4 z 5

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Kryšpín N. je malý jedenáctiletý chlapec s kučeravými vlasy, který skoro neslyší, a proto musí nosit naslouchátka.
Ve škole se kvůli své slabosti často stává terčem posměchu, který přerůstá v šikanu. Při šikanování Kryšpín cítí strach a bezmoc. Všichni spolužáci se mu kvůli jeho problémům vyhýbají a díky tomu se cítí méněcenný a nikoho proto nepožádá o pomoc.
Když mu na škole v přírodě Denis, Srpen a Marián už podruhé zničí naslouchátka, přemůže ho jeho strach a vztek a uteče do lesa. V lese Kryšpín zažívá obrovský strach a s láskou vzpomíná na dívku Hang a svoji babičku-Baminku.
Na konci příběhu potom prokáže své odhodlání tím, že se na svém útěku otočí a vrací se, aby šikaně čelil.

07.03.2019