Michela Michela komentáře u knih

Zvěstovatel: Pomsta zatracených Zvěstovatel: Pomsta zatracených Ondřej Štolba

Do příběhu jsem se dostala asi v polovině první kapitoly a musela jsem se krotit, abych četla pomalu a nehltala knihu příliš rychle. Trochu mě mátlo to, že jsem byla zatažena do děje, který už tak trochu probíhal. Většina knih, které jsem zatím četla, začíná ve skoro absolutním klidu. Čtenář je seznámen s hlavní postavou, která většinou nemá moc rozsáhlou minulost, se situací okolo a až potom se děj rozjíždí. Tady jsem otevřela knihu a už tady byla napůl vytvořená hlavní postava, která měla minulost a v knize se na ni nacházely narážky, které jsem v ten moment nechápala. Občas jsem se ztrácela ve jménech, osobnostech a vztazích, které byly krásně vystiženy, a stalo se, že jsem soucítila s Regnem v tom, že jsem neměla ponětí, komu můžu věřit a komu ne. I přesto moje zmatení se mi to na knize líbí, protože je to vážně realisticky podáno. A nejen to. Kdybych z knihy odstranila magii a tak, dokážu si představit, že by se to vážně odehrálo před pár staletími. Mezi věci, které se mi moc nelíbí, patří hlavně malinkaté chybky, které mě vyrušovaly od děje. Že se tu a tam mezera zjevila, tu a tam se zase vytratila. Také občas odstavec končil neukončenou větou, která ale pokračovala v dalším odstavci. Možná je to jen můj problém, ale hodně mě to rušilo. Mezi takové sporné aspekty knihy bych zařadila mírnou zmatečnost. Když jsem knihu četla, hodně mě to rušilo a občas jsem si musela jednu pasáž přečíst víckrát, abych jí porozuměla. Ale takto s odstupem se mi to líbí, protože takový svět vlastně je. Jeden velký chaos. Konec je na můj vkus až moc otevřený. Kdyby nebyl další díl, tak bych to považovala za obrovské mínus. Ale jelikož vím, že tu je, tak se asi co nejdřív pustím do dalšího dílu. Líbily se mi také flashbacky v podobě Střepů minulosti. Mnoho otázek to zodpovědělo, další zase vytvořilo. Tak to podle mě má být. Celkově se mi kniha líbí a už poněkolikáté mám chuť tady vyzdvihnout realističnost, ale to bych tady byla ještě dlouho. A nakonec bych chtěla poděkovat autorům, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Děkuji.

18.06.2019 5 z 5