Metlík Metlík komentáře u knih

Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Tomáš Walliant

Knížka byla bomba! Plná podnětných myšlenek, úvah o smyslu života a odhalených tajemstvích. Četl jsem současně i Pod kupolí od Stephena Kinga, ale Kinga jsem nedočetl... S potěšením mohu říct, že se s většinou životních postojů s autorem shoduji a k teoriím v knížce popisovaným jsem se různými cestami dostal také. Odjakživa mě zajímaly utajené experimenty a pozadí světového vývoje tvořené nejmocnějšími muži a mocnostmi planety. Osobnost Nikoli Tesly a jeho životní příběh je fascinující. A to i kdyby mělo být jen 1% konspiračních teorií pravdivých. I když je ten příběh vlastně smutný, vezmeme-li v potaz, na jakém duchovním rozvoji by lidstvo mohlo být, když by ta jeho věž Wardenclyffe fungovala. Když by elektřina byla zdarma a peníze by jaksi přestaly mít hodnotu. Uvědomují si vůbec lidé, že většina z nich tráví život honbou za hmotnými statky, zatímco jim skutečný život utíká? Že vydělávají peníze na hypotéky, rodiny, auta, mobily, ale zapomínají na svou duši? Že tráví každý den v práci, která je nebaví, setkávají se s lidmi, které nesnáší, potlačují svou kreativitu a vyhazují cennou energii na stres, který jim akorát zkracuje život? Jsou tak zaměstnaní tím, aby systém udržely v chodu, že je ani nenapadne zamýšlet se na tím, zda by to nešlo nějak jinak a líp. Ale jak je psáno v závěru, lidstvo zřejmě ještě není na takovém stupni rozvoje, aby je takové otázky nějak zvlášť trápily:)

17.09.2014 5 z 5

Přežít Přežít Dean Koontz

první 2/3 je rozvleklých, ale ještě štěstí, že jsem knihu neodložil. Konec - posledních 100 stránek jsem přečetl jedním dechem, protože tam byly řešeny nadpřirozená témata (telepatie, smysl života, posmrtné životy), které mě velmi zajímají. Kdyby autor posledních 100 stránek zapracoval více do předchozího děje, (který s koncem pravda skoro vůbec nesouvisí) nebo z něj udělal samostatný příběh, bylo by to dokonalé dílo.

05.03.2013 4 z 5