Meriat Meriat komentáře u knih

Na této knize se krásně projevuje dnešní práce českého marketingu. Narvěme pár slavných jmen na obálku - Murakami, Lynch - a ono se to samo prodá. Ve Financial times pravděpodobně viděli Murakamiho z dálky a letmo, protože by nikdy nikdo nemohl přirovnat nevyváženou slátaninu tohoto typu k dílům Murakamiho. No dobrá, píšou raného Murakamiho, tak můžeme předstírat, že raný v tomto smylu znamená rané školní práce Murakamiho z první třídy. Budiž. Ke knize samotné - jak už jsem řekla - nevyvážený příběh a kompozice, zbytečně dlouhé pasáže, které nevykreslují naprosto nic, nepřispívají k vytvoření atmosféry, ani k vykreslení povahy postav. Často se vykreslují příhody, které ve finále nepřispívají k žádnému objasnění a jsou jaksi navíc. S čistým svědomím nemůžu knížku zařadit k magickému realismu, nadpřirozená stránka příběhu se tu šroubuje na realismus asi takovým způsobem, jako když se snažíte prostrčit výřezem na kolečko dílek ve tvaru čtverce.

23.06.2017 2 z 5