meda.hruskova meda.hruskova komentáře u knih

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Tuhle paní jsem viděla v televizi u Krause. Jako první musím určitě říct, že mě ona jako člověk vůbec nezaujala, ale téma, o kterém kniha pojednává, ano. Svět tramvají a dopravy je mi na míle vzdálený, a tak jsem si říkala, první dojem nic moc, ale knihu si přečtu, něco se dozvím.

Dozvěděla jsem se víc jenom o té nezajímavé paní. Životopisy jsou mým oblíbeným žánrem, ale tenhle mi dal docela zabrat. Nezáživný, nezajímavý, většinou se jedná o přepisky z instagramového profilu (kde jsem si ty poznámky mohla přečíst zadarmo), dokonce tam jsou i stejné chyby. Já já já, nic jiného, samé vychloubání se.

Obecně mě naštvala ta rovina, kde autorka kritizuje lidi, co jedou brzy ráno do práce tramvají, že si neužívají život, narozdíl od turistů. Sama si ale pak stěžuje, že nenáší vstávání brzy ráno, kvůli ranním nástupům. Aha? Chce to méně arogance a víc přemýšlení o tom, co vlastně píšu.

Tohle je důkaz, že dnes může knihu vydat skutečně každý, i ten, co si to ani nezaslouží. Prý boří stereotypy a mýty, ano, ale ona si je sama vymyslí, aby měla co bořit a večer se hrdě poplácat po ramenou.

Ať je jí na mateřské dobře, s rodinou jen prospívají, ale tohle ne. Prosím, už ne. Opravdu.

25.09.2023 odpad!